Microsoft Xbox One X

Microsoft Xbox One X
Microsoft Xbox One X
Microsoft Xbox One X
Microsoft Xbox One X

Informace o Microsoft Xbox One X

Úchvatné hraní s podporou 4K, nejmodernějších obrazových technologií, o 40% lepší výkon oproti předchozí egenraci a Dolby Atmos - to je herní konzole Xbox One X od společnosti Microsoft, která vás rozhodně nenechá chladnými. A přestože výkon stoupl o čtyři desítky procent oproti svým předchůdcům, nic nebránilo designérům v tom, aby byl model fyzicky menší a přitom stále tenký a elegantní.

Vyspělý hardware

O výpočetní výkon se postará osmijádrový procesor od AMD taktovaný na 2,3 GHz, kterému asistuje 12 GB vysoce rychlé GDDR5 grafické paměti. Plynulé 4K hraní je pak zajištěno speciálně navrženým grafickým čipem s výkonem neuvěřitelných 6 Teraflops.

Ohromující audio

Konzole Xbox One X se pyšní nejen skvělým obrazem, ale i fantastickým zvukem. Digitální zvukový výstup poskytuje podporu Dolby Atmos a DTS:X. Budete tedy při hraní dokonale obklopeni 3D zvukem, což nejlépe pocítíte zejména v kombinaci s 5.1 reproduktory.

Úchvatné HDR

Další z mnoha předností této supervýkonné konzole je podpora technologie HDR 10, která dokáže v kombinaci s kompatibilní televizí či monitorem vykouzlit realisticky vypadající scény se skvělým kontrastem. HDR znamená, že vaše hry budou mít živější barvy, temnější stíny a jasnější světla.

Efektivní chlazení

I přes obrovskou porci výkonu není konzole nikterak hlučná, naopak je možná tišší, než byste čekali. Odvod odpadního tepla je totiž zajištěn speciálním vodním chlazením, na nějž navazuje speciální „odstředivý“ ventilátor.

Scorpio Engine

Scorpio Engine označuje doposud nejvýkonnější architekturu použitou v herní konzoli. Grafický výkon 6 Teraflops a propustnost paměti neuvěřitelných 326 GB/s jsou parametry, na něž jsme doposud byli zvyklí jen v drahých herních počítačích. Ve spojení se skvělou optimalizací her tak získáte výkon srovnatelný s několikrát dražším PC.

Plná zpětná kompatibilita s Xbox One

Pořízením konzole Xbox One X nepřijdete o žádný obsah zakoupený pro předchozí generaci. Veškeré vaše hry, herní statistiky, úspěchy i uložené hry z Xboxu One zůstanou dostupné i na této generaci. Kompatibilní jsou dokonce i veškeré části příslušenství, včetně ovladače a kabelů.

Xbox Live

Propojení s komunitou Xbox Live umožňuje snadno sdílet své herní úspěchy s přáteli, vytvářet a připojovat se k online hrám a podobně. Novinkou je propojení s Windows 10 – multiplayer totiž funguje i mezi počítačem a konzolí.

Parametry

Typ
PřenosnostStacionární
RetroNe
Vlastnosti
Wi-FiAno
BluetoothAno
Blu-rayAno
Vybavení
Pohybový senzorNe
Integrovaný mikrofonNe
Úložiště
Velikost paměti1000 GB
Typ diskuHDD
Možnost externího diskuAno
Rozměry a váha
Šířka30 cm
Výška6 cm
Hloubka24 cm
Hmotnost3810 g
Vstupy a výstupy
HDMI outAno
Jack 3,5 mmAno
USB-AAno
USB-CNe
MicroUSBAno
LAN (Ethernet)Ano
Výrobce
VýrobceMicrosoft
Datum uvedení na trh

Produktová řada

Produktová série

Porovnání

Porovnejte Microsoft Xbox One X s jinými produkty v kategorii herní konzole.