Microsoft Xbox Series X

Microsoft Xbox Series X
Microsoft Xbox Series X
Microsoft Xbox Series X
Microsoft Xbox Series X

Informace o Microsoft Xbox Series X

Zbrusu nová herní konzole od společnosti Microsoft se opět vytáhla s tím nejlepším pro všechny fanoušky konzolových her. Přístroj je optimalizován pro celou novou generaci virtuální zábavy, současně ale Microfost zajistil zpětnou kompatibiitu s více než tisícovkami oblíbených herních titulů napříč čtyřmi generacemi starších modelů konzole Xbox. Nyní si můžete užívat naplno především zkrácenou dobu načítání, špičkovou grafiku v rozlišení 4K a frekvenci, která dosahuje až 120 snímků za sekundu. Milovníci kvalitního hraní si rozhodně vychutnají podporu Ray Tracingu a prostorovou 3D technologii zvuku. A pokud by vám nestačila interní paměť, Series X disponuje navíc ještě slotem SSD pro rozšíření vnitřního úložiště.

Nezastavitelný výkon

O obrovský výkon hardwaru se v srdci celé konzole starají architektury Zen 2 a RDNA 2 od společnosti AMD, které vám poskytnou výkon 12 TFLOPS, čili neskutečný dvojnásobek výkonu Xboxu One X. Výsledkem je zrod dosud nejvýkonnější herní konzole, kterou lze na trhu dostat. Díky funkci rychlého obnovení můžete přepínat hned mezi několika hrami nebo aplikacemi a zároveň bez načítání pokračovat tam, kde jste skončili.

Technologie pro maximální herní zážitek

Se speciálním CPU a vlastním 1TB SSD máte k dispozici veškerý výkon díky kombinaci nového SOC a architektury Xbox Velocity Architecture, takže můžete z nuly na 100 vyrazit rychlostí 120 snímků za sekundu. Kromě podpory hraní v rozlišení 4K přichází Xbox Series X také s podporou špičkové technologie Ray Tracing. Ta vám zajistí realistickou simulaci osvětlení s využitím upravených vlastností stínů a odrazů světla. Herní svět tak působí mnohem realističtěji, dynamičtěji a je plný života. Další technologií pro zvýšení autentičnosti zážitku je revoluční prostorový zvuk, který pomocí pokročilých algoritmů dotváří dynamický živoucí svět.

Nový design

Žádné nežádoucí zvuky. Architektura paralelního chlazení konzole Xbox se skládá ze tří kanálů pro proudění vzduchu, které rovnoměrně rozdělují teploty zahřívajících se vnitřních součástí a konzole udržují tak konzoli chladnou a tichou. Rozdělená základní deska zase umožňuje rovnoměrnou regulaci teploty uvnitř konzole, která tak může dosahovat vyššího výkonu.

Všechny hry na jednom místě

Pokud hledáte zařízení pro hraní nejnovějších titulů, ale zároveň vlastníte i množství her ze starších generací Xbox, jistě doceníte zpětnou kompatibilitu, díky které můžete na jednom zařízení hrát hry napříč čtyřmi generacemi konzolí Xbox.