Recenze Microsoft Xbox Series X

Microsoft Xbox Series X
Microsoft Xbox Series X
Microsoft Xbox Series X
Microsoft Xbox Series X

Odborné recenze

  • Možná jste si před časem přečetli můj komentář o tom, proč bude právě Xbox Series X první next-gen konzolí, která svou přítomností poctí mé herní útočiště. Ještě před oficiálním startem prodejů, který spadá na 10. listopadu, jsem měl možnost strávit několik dní zevrubným zkoumáním a testováním nové vlajkové lodi od Microsoftu, porovnat její velikost s morčetem a hlavně se utvrdit, případně si vyvrátit přesvědčení, že právě tohle zařízení je pro mě to pravé. Jak to tedy celé dopadlo?

  • Některé z velkých světových redakcí dostaly možnost prověřit výkon Xboxu Series X v režimu zpětné kompatibility. Není to test, který by ukázal, jak na nové konzoli poběží hry další generace (starší tituly nemohou využívat všechny hardwarové a softwarové novinky next-genu), přesto názorně demonstruje hrubý výkon CPU/GPU a rychlost SSD. Alespoň to hlásí první hands-on testy IGN a Digital Foundry.

  • Microsoft odhalil kompletní parametry Xbox Series X a nabídl i záběry na vnitřnosti konzole. Next-gen bude mít 8jádrový procesor s 16 vlákny, 16 GB RAM, masivní GPU s výkonem 12 TFLOPS a SSD s kapacitou 1 TB, které bude navíc rozšiřitelné o další SSD ve speciálním slotu. GPU cílí na gameplay ve 4K při 60 FPS a podporuje ray tracing. Xbox Series X bude zpětně kompatibilní až po první Xbox a u vybraných her navíc dokáže převést původní obraz do HDR díky AI.

  • Kolik místa na Xboxu Series X zůstane uživatelům na hry a aplikace? Jen 802 GB. Microsoft již prvním recenzentům rozeslal várku nových Xboxů Series X a nechal je publikovat zkušenosti s hraním starších her přes zpětnou kompatibilitu. Díky tomu jsme se dozvěděli řadu nových informací. Richard Leadbetter z Digital Foundry ukázal, jak výkonnější hardware „zachránil“ starší hry.

  • Je to tady! Xbox Series X embargo padlo a my si můžeme v klidu popovídat o tom, jak fungují hry ve 4K60 nebo dokonce ve 120 FPS u podporovaných titulů. Jak je nová konzole výkonná, jak se zvládne uchladit a jakou knihovnu exkluzivit Xbox nabízí? Vše se dozvíte! Ve videu uvidíte načítání konzole, specifikaci výkonu a kompletně naše záběry z hraní na této konzoli v nativním rozlišení.

  • Konzole Xbox One nezažila nejlepší uvedení na trh, snad ale i díky úvodním nezdarům nyní působí Xbox Series X jako splněný sen mnoha hráčů. Nejnovější konzole od Microsoftu se totiž zaměřuje především na co nejlepší hráčský zážitek, o který se postarají nové technologie a zejména vysoký výkon. Vše, co potřebujete o Xboxu Series X vědět, najdete v tomto pravidelně aktualizovaném článku.