Recenze Microsoft Xbox One X

Microsoft Xbox One X
Microsoft Xbox One X
Microsoft Xbox One X
Microsoft Xbox One X

Odborné recenze

  • Design původního Xboxu One je katastrofa. Ať už jste příznivci konzolí Xbox, nebo hrajete na konkurenčních mašinkách, nešlo a nelze popřít, že vypadá jako starý videopřehrávač. Navíc s hlučným elektrickým zdrojem venku. Loňský Xbox One S už je na tom podstatně lépe. Je menší, designově propracovanější, zdroj má uvnitř a je tišší. Oproti originálu má také v základu dvojnásobně velký harddisk - 1TB, ale sehnat lze i 2TB. Jenže ta bílá barva. Ta podle nás Xboxu nesluší a nikdy neslušela.

  • Xbox One X - Test konzole

    (konzolista.tiscali.cz)

    Před zhruba rokem a půl Microsoft překvapil během E3 oznámením své nové konzole s pracovním názvem Project Scorpio. Konzoli plně kompatibilní s původní konzolí Xbox One, ale také natolik výkonnou, aby zvládala hry ve 4K rozlišení a vizuální kvalitě, v jaké si je zatím mohou užívat jen hráči na hodně výkonných počítačích. Navíc i připravenou na budoucnost díky podpoře VR, do níž se ale Microsoft zatím moc nehrne. Letos byl název konzole upřesněn na Xbox One X.

  • V Česku je Xbox One otloukánek. Sony díky dřívějšímu zahájení prodeje a vyššímu výkonu základní verze Xbox logicky převálcovalo. Microsoft ale před rokem úder vrátil a proti PlayStation 4 Pro postavil hezčí a znatelně výkonnější Xbox One X. Byl to zásah do černého. Microsoftu se podařilo vytvořit zařízení, které mluví samo za sebe.