Xiaomi Poco F2 Pro

Xiaomi Poco F2 Pro
Xiaomi Poco F2 Pro
Xiaomi Poco F2 Pro
Xiaomi Poco F2 Pro

Informace o Xiaomi Poco F2 Pro

Chcete telefon s těmi nejlepšími parametry, ale nechcete při jeho nákupu obracet peněženku naruby nebo vybílit účet v bance? Pak rozhodně potřebujete Poco F2 Pro - mobil s nejlepším procesorem na trhu a příznivou cenou.

Solidní Hardware Poco F2 Pro

Srdcem tohoto telefonu je aktuálně nejlepší procesor od Qualcommu – tedy osmijádrový Snapdragon 865. Jednou větou: čeká na vás brutální výkon! Náročnější (především herní) grafiku zajišťuje akcelerátor Adreno 650 s maximálním taktem až 600 MHz.

AMOLED obrazovka

Přední stranu pochopitelně zabírá AMOLED obrazovka se zaoblenými hranami, která má v případě Poco F2 Pro úhlopříčku 6,67″ a rozlišení 1080 × 2400 obrazových bodů. Výhodou AMOLEDů je dobrá čitelnost na přímém slunci, které napomáhá maximální jas až 500 nitů a kontrastní poměr 5000000:1. Typickým rysem těchto obrazovek jsou živé barvy a skutečně černočerná černá barva. Můžete se těšit na podporu ambientního displeje („Always on Display“), který Xiaomi neustále vylepšuje.

Pět fotoaparátů Poco F2 Pro

Letošním standardem nejvyšší třídy je pět fotoaparátůjeden vpředu a čtyři vzadu. Nejinak je tomu i v případě Poco F2 Pro, jehož hlavní fotoaparát nabídne výborný snímač Sony IMX686 s rozlišením 64 Mpx, zatímco přední foťák je ukryt v horní hraně ve výsuvném modulu a nehyzdí tak obrazovku nevzhledným výřezem ani průstřelem.
Telefon je vybaven těmito fotoaparáty:
64 Mpx – hlavní snímač, skládá čtyři body do jednoho bodu obrázku, světelnost f/1,89.
5 Mpx – makro fotoaparát se schopností ostřit od 2 do 10 centimetrů, světelnost f/2,2.
13 Mpx – širokoúhlý fotoaparát s úhlem záběru 123 stupňů.
2 Mpx – hloubkový snímač, používání při pořizování fotek s rozmazaným pozadím (bokeh efekt).
20 Mpx – přední fotoaparát, použitelný pro selfie, videohovory a odemykání obličejem.
Poco F2 Pro

Konektivita

Kromě podpory 5G sítí, Wi-Fi posledních standardů a nejnovější verze Bluetooth pochopitelně nechybí ani podpora NFC, což v praxi mimo jiné znamená, že telefonem je možné platit bezkontaktně prostřednictvím Google Pay. Také z hlediska určování polohy nabízí Poco F2 Pro podporu všech myslitelných pozičních satelitních systémů: amerického GPS, evropského Galilea, ruského GLONASSu, čínského Beidou, japonského QZSS a pro nás neobvykle i indického NavIC. Ve výbavě nechybí ani infračervený vysílač, takže s aplikací Mi Ovladač bude možné telefon využívat jako dálkový ovladač domácí elektroniky. Na hranách najdeme dva fyzické konektory: USB-C pro nabíjení a připojení k počítači a 3,5mm audio konektor typu „jack“ pro připojení sluchátek.

Další parametry Poco F2 Pro

Poco F2 Pro má kovový rám a vpředu i vzadu je krytý skleněnými panely z tvrzeného skla Corning Gorilla Glass 5. V útrobách se nachází lithium-polymerová baterie s kapacitou 4700 mAh. Pochopitelně nechybí podpora rychlého nabíjení. Z další výbavy bychom měli zmínit čtečku otisků prsů integrovanou v obrazovce. Telefon je dále vybaven následující sadou senzorů: akcelerometr, gyroskop, přiblížení, elektronický kompas a barometr. Operačním systémem je MIUI 11 postavená na Androidu 10.