Recenze Sony Xperia 1 II

Sony Xperia 1 II
Sony Xperia 1 II
Sony Xperia 1 II
Sony Xperia 1 II

Odborné recenze

  • Po dlouhém čekání na náš trh konečně dorazila vlajková Sony Xperia 1 II. Špičkově vybavený telefon se chlubí velkým displejem bez výřezu, brutálním výkonem, podporou 5G, ale také fotoaparáty, na kterých pracovali inženýři z divize Alpha. Jak se novinka povedla a dokáže si obhájit pořizovací cenu 33 tisíc korun?

  • Jaký produkt se vám vybaví, když řeknete slovo Sony? Někomu televize, někomu Playstation, a v dobách minulých by spousta lidí řekla určitě mobilní telefon. Dnes ovšem Sony uvolnilo pozice pro jiné výrobce a vydává telefony pro úzce specifickou skupinu lidí. Pokud jste to náhodou nevěděli, Sony je pro celý trh dvorním dodavatelem senzorů pro foťáky podobně jako Qualcomm dodavatelem procesorů, avšak vlastní telefony se výkonem foťáků držely v poslední době většinou až za konkurencí.

  • Sony po roce uvádí nový vlajkový smartphone, který ve větší míře než předchůdce využívá expertízy a technologií ze sesterských divizí japonské firmy – týká se to zejména obrazu, zvuku a fototechniky. I číslování generací už zde probíhá podle korporátních zvyklostí římskou číslicí: Sony Xperia 1 II. To znamená, že výroba telefonů byla zcela integrována do struktur Sony Corporation.

  • Japonské Sony patřilo dlouhou dobu ke světové špičce výrobců smartphonů. Postupně však vliv této značky začal klesat a v dnešní době už výrobce ze země vycházejícího slunce nefiguruje ani v první desítce největších producentů mobilních telefonů. Mobilní divize Sony prošla v posledních letech několika změnami a ty vedly až k dnešnímu vlajkovému modelu – Sony Xperia 1 II, od kterého si výrobce hodně slibuje.

  • Sony jako značku mám rád. Jako malý chlapec jsem měl od nich walkmana a tenkrát jsem s ním byl těžkej frajer. Mám rád i sluchátka této japonské značky a samozřejmě i ikonické herní konzole PlayStation. V neposlední řadě jsem si oblíbil i jejich smartphony. Mám pro ně takovou zvláštní slabost, a proto mě i mrzí, že se neprodávají nijak excelentně a v rukou uživatelů je nevídám. Začal jsem mít trochu podezření, že důvod možná i trochu znám, když jsem se podíval, kolik vlastně Xperia 1 II stojí.

  • Sony jde u svých špičkových smartphonů už několik let svou vlastní cestou a nevrhá se do všech módních trendů. A vlastně je to dobře, jeho smartphony jsou často velmi zajímavé a na trhu je díky tomu i nějaká ta neobvyklá volba. Aktuální špička Xperia 1 II je tím nejlepším, co Sony předvedlo za několik posledních let. Trochu potíž je, že je tento exkluzivní smartphone extrémně drahý.

  • Nemusíte být příliš velkým znalcem smartphonů na to, abyste ji poznali na první pohled. S odkazem na rčení, co funguje, není třeba měnit, se totiž Xperia 1 II opět chlubí ikonickým protáhlým designem. A víc než kdy dřív je to elegantní kráska, kterou je radost držet v rukách. Může za to především její šířka dosahující pouhých 71,1 mm, tloušťka 7,6 mm a váha 181 g. Sony Xperia 1 II zkrátka vyrostla do krásy, vlastně spíš do 165 mm.

  • Sony je jedním z mála výrobců, kteří si jdou svojí cestou a nová Xperia je tak trochu jiná než ostatní top modely. Místo velmi tenkých rámečků a průstřelů displeje zde máme velice protáhlý panel s relativně širokými okraji. Designem tak rozhodně v dnešní době zaujme, je zkrátka tak trochu unikátní. Určitě se to nemusí líbit každému, mně ale zvlášť v námi testované černé barvě přijde telefon vskutku elegantní.