Recenze Samsung Galaxy S10e

Samsung Galaxy S10e
Samsung Galaxy S10e
Samsung Galaxy S10e
Samsung Galaxy S10e

Odborné recenze

  • Menší, ale rozhodně ne horší. Přesně tak bych v krátkosti shrnul svůj názor na nový Samsung Galaxy S10e, který je rozměry nejmenší a cenou nejdostupnější z rodinného klanu nových Galaxy S10. Samsung Galaxy S10e totiž rozhodně nedisponuje pouze základní výbavou, jak napovídá přívlastek „e“ odkazující na slovo „essential“, a navíc se dokázal udržet pod – pro mnohé magickou – hranicí 20 tisíc korun. Jak si vedl v naší recenzi?

  • Řada Samsung Galaxy S dospěla již do desáté generace, a Samsung do ní opět vkládá velké naděje. Po testu nejvybavenější verze prodávané v ČR se podíváme rovnou na opačnou stranu barikády. Galaxy S10e si bere to nejlepší z Galaxy S10+, ale ve výrazně kompaktnějším podání. K tomu však přidává několik kompromisů a vlastností, kterými chce nalákat zejména konzervativní uživatele. A to se mu daří.

  • V prodejním balení najdete velké množství příslušenství. V krabičce se nachází samotný telefon, kompaktní adaptér s rychlým nabíjením (9 V a 1,67 A), metr a půl dlouhý kabel pro napájení či přenos dat, redukce z klasického USB-A na USB typu C (tzv. USB OTG), adaptér z microUSB na USB typu C, spona pro vyjmutí hybridního slotu pro dvě nanoSIM nebo jednu nanoSIM a microSD kartu, uživatelská příručka a špuntová sluchátka.

  • Na velkolepém představení v San Francisku Samsung odhalil prémiové modely řady Galaxy S10. Jubilejní smartphony vypadají opravdu skvěle. Modely S10 a S10+ se okamžitě staly žhavými kandidáty na smartphony roku. A co Galaxy S10e? Ta je možná malinko ve stínu svých větších bratrů, to ale rozhodně „Éčku“ neubírá na prémiovosti. Model S10e je totiž přesně to, po čem mnozí prahnou.

  • Z trojice vlajkových lodí řady S10 je Galaxy S10e ten nejmenší a zároveň nejzajímavější. Samsung se navíc díky němu vrací do úzké společnosti kompaktních smartphonů, a ty máme moc rádi. Hned na začátku můžu napsat, že jde o nejlepší kompaktní telefon, který (sic je o nějaký ten milimetr větší) zadupává Xperie Compact do země. Ve srovnání s Galaxy S10+ a S10 je sice nejlevnější a nejméně vybavený, ale ty rozdíly nejsou tak velké.