Recenze Samsung Galaxy A72

Samsung Galaxy A72
Samsung Galaxy A72
Samsung Galaxy A72
Samsung Galaxy A72

Odborné recenze

  • Modelová řada Galaxy A od Samsungu dlouhodobě, vzhledem ke konkurenci, tahala za kratší konec. Mírné zlepšení bylo patrné v loňském roce, a letos pokračuje Samsung plnou parou vpřed. A není divu, řada Galaxy A se na prodejích telefonů celého konglomerátu podílí 70 procenty, takže jihokorejcům právě v „áčkové“ řadě hodně záleží na tom, aby neusnuli na vavřínech. A testovaný Galaxy A72 je toho, více než zdárným, důkazem.

  • Stejně jako Galaxy A52, i Galaxy A72 dostal plochý AMOLED panel s 90Hz obnovovací frekvenci a také relativně malým průstřelem. 6,7" obrazovka má velmi pěkné podání barev (které lze uživatelsky nastavit), povedený režim Always-On s možností zapnutí/vypnutí dle časového plánu, ale zejména naprosto dostačující svítivost 800 nitů. Ani během slunečných dní tak nebudete mít problém s čitelností, pouze optická čtečka otisků prstů by mohla být výše.

  • Samsung se letos snaží zaujmout atraktivními modely střední třídy, mezi které patří také nový Galaxy A72. Nabízejí nově například voděodolnost, stereo reproduktory nebo displej s vyšší obnovovací frekvencí. Jedná se ale v případě modelu A72 opravdu o tak atraktivní volbu? Jak si vede fotoaparát, který má dokonce 3x zoom? Pojďme si vše rozebrat v dnešní recenzi.

  • Zaujmout se snaží vysokokapacitní baterií, voděodolností, 90Hz displejem a foto sestavou, ve které najdeme opticky stabilizovaný hlavní čip a teleobjektiv s trojnásobným přiblížením. To jsou vychytávky, které Galaxy A72 přebírá z prémiových modelů Galaxy S. O tom, jestli u zákazníků uspěje, se teprve rozhodne. Má k tomu minimálně pěkně našlápnuto.

  • Kromě dvojice Galaxy A52 a Galaxy A52 5G představil Samsung také nástupce nejvyššího modelu „áčkové“ řady – Samsung Galaxy A72. Ten přináší několik zásadních změn. Jakožto následník Samsungu Galaxy A71 sice překvapil, oproti nižším kolegům ale bude mít trochu těžší práci s obhájením své ceny. Přední straně dominuje 6,7palcový Super AMOLED Infinity-O displej s rozlišením Full HD+ (1080 x 2400 px).

  • Není žádnou novinkou, že Samsung je u svých nevlajkových řad na poli designu o něco konzervativnější. Ani Samsung Galaxy A72 není výjimkou. Až na malé detaily jako větší rozestup čoček a barva fotomodulu novinka jakoby z oka vypadla loňskému modelu Galaxy A71. To ovšem není nutně špatně. Zaběhlý design si totiž mnoho fanoušků oblíbilo.