Recenze Apple iPhone X

Apple iPhone X
Apple iPhone X
Apple iPhone X
Apple iPhone X

Odborné recenze

  • Apple je obecně považován a vnímán jako inovativní společnost, po stránce designu se však u iPhonů dlouho nic nedělo. iPhone X je po dlouhé době přelomový kousek, který se inspiroval aktuálním trendem bezrámečkovosti. Kromě toho přináší další novinky, kterými se snaží vrátit na výslunní technologických gigantů. Dnešní recenze prozradí, zda se Apple trefil, nebo zda nás opravdová revoluce ještě čeká.

  • Přinášíme netradiční recenzi, kde se stejně jako minulý rok zaměříme na nejnovější luxusní mobilní telefon společnosti Apple. Jaké jsou naše dlouhodobé zkušenosti? Nutno podotknout, že vzhledem k extrémně vysoké ceně tentokrát nebudeme šetřit zaslouženou negativní kritikou. Aby toho nebylo málo, Apple záměrně vynechal model s kapacitou 128 GB. Máte tedy možnost si vybrat mezi variantou s 64GB nebo zvolit o 5 tisíc dražší 256GB variantu.

  • S iPhonem jsem tak dlouho, že si ještě pamatuji verzi, ve které nebylo vůbec možné kopírovat a vkládat text. Přestože jsem jako každý rok dělal frajera, že v žádné frontě stát nebudu, X jsem sehnal docela brzy. Přišlo mi však zbytečné krátit váš čas pouze emocemi. Antena gejt, bend gejt, občas nějaké to puknutí při nabíjení. Předchozí novinky měly vždy nějaký problém. Čím víc máte zákazníků, tím je ta zodpovědnost větší.

  • Apple si dal záležet, aby udělal telefon, který má být po dlouhé době jiný, má být nejlepší a má definovat směr, jakým se budou mobily odebírat v dalších několika letech. Dokonalý není, ale má k tomu blíž, než si myslíte. Většinu fandů telefonů musí štvát ohraná písnička o inovativním Applu, ale je nutné, aby zazněla právě teď.

  • Na podzim roku 2017 se na celosvětovém trhu objevil nový iPhone a způsobil značný poprask mezi lidmi i mezi výrobci mobilů. Nový vzhled, nové funkce i nové vybavení. S tím i s mnoha dalšími vychytávkami přišel nový iPhone X, který měl předčit veškeré předchůdce, které Apple kdy vydal. Nová jednička na trhu, která nebude mít konkurenci. Abychom zjistili, jestli tomu tak ale opravdu je, musíme si poctivě projít veškeré aspekty zmíněného „jablíčka“.

  • Po několika stále stejných iPhonech s jen dílčími vylepšeními je tu zcela nový iPhone X. Má displej přes celé čelo a několik inovativních řešení. Je to v současnosti nejvýkonnější smartphone s opravdu bezpečným odemykáním pomocí 3D skenu obličeje, skvělým OLED displejem a perfektním fotoaparátem. K 10. výročí Apple nadělil dárek sobě i svým zákazníkům. iPhone X (X jako 10) je v řadě ohledů revoluční smartphone, i když oproti konkurenci toho papírově zase tolik zásadního nepřináší.

  • iPhone X a fotografování je velké téma – někdo je uhranutý a mluví o revoluci, jiný zívá nudou, případně připomíná, že mobil vždy bude mít nepřekonatelné limity. A jak to tedy je? Jak už to v životě bývá, každý má svůj díl pravdy. Jisté je, že tahle hračka bude díky svému masového rozšíření poměrně zásadně ovlivňovat, kam se svět focení bude posouvat – ať se nám to líbí, nebo ne.

  • Applu se to letos zase povedlo… Ať chceme nebo ne, v posledních týdnech není v mobilním světě slyšet o ničem jiném, než o iPhone X. Z jedné strany se na nás valí slova chvály a všemožná superlativa, z té druhé slýcháme o problémech s displejem či oklamání technologie Face ID pro autentizaci uživatele. Já sám iPhone X aktivně používám už téměř tři týdny a v následujících odstavcích vám prozradím, jaký doopravdy je.

  • Jen těžko bychom dnes hledali někoho, kdo neslyšel o tom „novém iPhonu“, který letos doplnil duo klasických modelů iPhone 8 (recenze) & iPhone 8 Plus (recenze). Mediální masáž byla ještě intenzivnější, než tomu bylo u předchozích generací a očekávání letos jednoduše byla obrovská. Jubilejní model X (správně se má číst jako [ten], nicméně každý v mém okolí mu říká [iks]) vznikl speciálně při příležitosti deseti let od představení vůbec prvního iPhone (2G).

  • Letos tomu je deset let od představení prvního iPhonu. Jeho představením Apple dost razantně změnil celý trh s mobilními telefony. Do letošního roku ale vypadal každý iPhone v podstatě stejně včetně letošního iPhonu 8. Krom něho byl ale představen také iPhone X. Ten přináší razantní obměnu designu spolu s několika novými funkcemi. Bude to zase revoluce?