Apple iPhone 13 Pro Max

Apple iPhone 13 Pro Max
Apple iPhone 13 Pro Max
Apple iPhone 13 Pro Max
Apple iPhone 13 Pro Max

Informace o Apple iPhone 13 Pro Max

Třináctá generace iPhone Pro Max nabízí dramaticky zdokonalenou soustavu fotoaparátů, nejrychlejší smartphonový čip na světě, výjimečnou odolnost a obrovský skok ve výdrži baterie.
Profesionální fotosoustava se dočkala vůbec největšího upgradu - Dostala hardware další generace, který zachytí daleko víc detailů, superinteligentní software na nové fotografické a filmařské techniky a nepochopitelně rychlý čip, díky kterému je to všechno možné.

Supervýkonný čip A15 Bionic

A15 Bionic je nejrychlejší smartphonový čip na světě. Úplně nové 5jádrové GPU přináší až o 50 % vyšší grafický výkon než jakýkoli jiný smartphonový čip. Nová výkonnostní a úsporná jádra CPU hravě zvládají složité úlohy a zároveň prodlužují výdrž baterie o 2,5 hodiny. Superrychlý Neural Engine stíhá až 15,8 biliónu operací za sekundu a umožňuje filmařský režim, fotografické styly nebo třeba Smart HDR 4. Secure Enclave chrání osobní údaje jako data Face ID a kontakty.

Profesionální fotosoustava

Nový ultraširokoúhlý fotoaparát s přestavěným objektivem a účinným automatickým ostřením dokáže zaostřit na vzdálenost od 2 cm, a to i pro makro videa včetně zpomalených a časosběrných. Ultraširokoúhlý fotoaparát zachycuje o 92 % víc světla pro lepší fotky a videa, navíc si při focení portrétů v nočním režimu pomáhá LiDAR skenerem. Nový fotoaparát s teleobjektivemohniskovou vzdálenost 77 mm a 3× optický zoom – Výborně se hodí na klasické portréty nebo jasnější fotky a videa z dálky. iPhone 13 Pro Max disponuje filmařským režimem, ve kterém dokáže natáčet videa s malou hloubkou ostrosti a automaticky elegantně přeostřovat mezi subjekty, zaostření se dá navíc upravit i dodatečně. iPhone 13 Pro Max pokrývá celý profesionální pracovní postup a umožňuje nahrávat i zpracovávat videa ve formátech ProRes nebo Dolby Vision, ProRes videa z iPhonu lze poté snadno naimportovat do Final Cutu Pro na Macu. Fotoaparáty dále nabízejí fotografické styly s nastavením preferovaných tónů a teploty, Smart HDR 4 pro individuální úpravu několika lidí v záběru, Deep Fusion pro snímky při slabším osvětlení nebo Neural Engin pro analýzu jednotlivých pixelů z různých expozic a jejich slučování do výsledného snímku.

Selfíčka jako z jiného světa

TrueDepth fotosoustava iPhonu 13 Pro Max je taky naprosto profesionání. Stejně jako zadní fotoaparáty umí filmařský režim, fotografické styly, videa v ProRes, nahrávání HDR v Dolby Vision, portrétní režim, selfíčka v nočním režimu, smart HDR 4, Deep Fusion a další. Na čipu A15 Bionic a TrueDepth kameře stojí Face ID, nejbezpečnější ověřování uživatele podle obličeje ve smartphonu

Super Retina XDR displej

Nový Super Retina XDR displej s ProMotion umí obnovovat obraz 10krát až 120krát za sekundu – a zvládá i nejrůznější obnovovací frekvence mezi tím. Inteligentně frekvenci zvýší, když je potřeba výjimečný grafický výkon, a sníží kvůli úspoře energie, když grafika nehraje takovou roli. Dokonce i přirozeně zrychluje a zpomaluje podle rychlosti pohybu prstem při posouvání. Schopnost displeje hladce zvýšit obnovovací frekvenci až na 120 Hz v kombinaci s úžasným grafickým výkonem nového 5jádrového GPU v čipu A15 Bionic dělá z iPhonu 13 Pro Max dokonalou mašinu pro hráče. Jedinečný displej nabízí jas až 1 200 nitů pro HDR fotky a videa a ještě větší plochu díky menší TrueDepth fotosoustavě.

Inteligentní přepínání 5G

Streamování, stahování – všechno běží o tolik rychleji. Přes 5G jdou dokonce hrát náročné hry ve více hráčích nebo sdílet AR videa a další. Když tak vysokou rychlost nepotřebuješ, iPhone v režimu ### kvůli úspoře energie automaticky přepíná na LTE.

Parametry

Systém
Operační systémiOS
AnTuTu skóre856400
Displej
Úhlopříčka displeje6.7 ″
Jemnost displeje458 PPI
Rozlišení – šířka1284 px
Rozlišení – výška2778 px
Paměť
Vnitřní paměť128 – 1024 GB
Operační paměť6 GB
Baterie
Kapacita baterie4352 mAh
Podpora rychlonabíjeníAno
Bezdrátové nabíjeníAno
Fotoaparát
Rozlišení hlavního fotoaparátu12 Mpx
Rozlišení předního fotoaparátu12 Mpx
Maximální rozlišení videa4K
Počet objektivů zadního fotoaparátu3
Funkce a vlastnosti
Dual SIMAno
NFCAno
5GAno
Slot na SDNe
3,5mm sluchátkový konektorNe
Čtečka otisku prstůNe
VoděodolnostAno
Zvýšená odolnostAno
Rozměry a váha
Šířka7.81 cm
Výška16.08 cm
Tloušťka0.77 cm
Hmotnost238 g
Výrobce
VýrobceApple
Datum uvedení na trh