Recenze Apple iPhone 13 Pro Max

Apple iPhone 13 Pro Max
Apple iPhone 13 Pro Max
Apple iPhone 13 Pro Max
Apple iPhone 13 Pro Max

Odborné recenze

  • Cela řada iPhonů 13 pokračuje přesně tam, kde řada iPhonů 12 skončila. Inovace jsou spíše drobné, ale nové iPhony jsou zase výkonnější, lépe fotí a vydrží déle na baterii. Pokročilejší modely Pro se od základního modelu iPhone 13 a jeho menšího kolegy iPhone 13 Mini liší v několika zásadních věcech: záda jsou z matného broušeného skla namísto lesklé úpravy, rám je z nerezové oceli a ne z hliníkové slitiny a jsou zde tři namísto dvou foťáků. Ale drobné rozdíly se dají najít i ve výbavě.

  • I když by se na první pohled mohlo zdát, že množství novinek a vylepšení není tak velké, jak se očekávalo, realita je o poznání příjemnější a i letošní iPhone 13 Pro (Max) má co nabídnout. Důvod k upgradu si dokáží najít i majitelé loňské generace, i když mnohem větším lákadlem bude pro uživatele starší modelů, na které Apple primárně cílí.

  • Apple iPhone 13 Pro a Apple iPhone 13 Pro Max vypadají na první pohled naprosto stejně jako předchůdci, až na jeden jediný detail – daleko větší čočky všech tří fotoaparátů, které by logicky měly slibovat daleko lepší výstupní kvalitu. Je to ovšem natolik velký skok, aby bylo nutné třeba právě z předchozích modelů upgradovat? Ano, letos je tzv. skokový rok a tak, i když jsou na první pohled telefony téměř totožné, ve skutečnosti se ty největší změny udály právě pod kapotou ve formě různých větších a menších vylepšení.

  • iPhone 13 Pro Max je svým způsobem dost kontroverzní zařízení. Pro majitele iPhonů 12 a 12 Pro příliš doporučit nelze, protože jim oproti loňským modelům mnoho nového nenabídne. Jedinou věcí, která by je mohla přimět, je dle mého fotoaparát, který však každého “tankovat” nemusí. Pro majitele starších modelů je pak 13 Pro Max rozhodně super a nemyslím si, že je možné, aby je vyloženě zklamal.