Nintendo Switch

Nintendo Switch
Nintendo Switch
Nintendo Switch
Nintendo Switch

Informace o Nintendo Switch

Nintendo Switch je unikátní herní konzole, s níž se můžete naplno oddávat hraní svých oblíbených videoher v té nejvyšší kvalitě, kdykoliv a kdekoliv. Díky 6,2" dotykovému displeji a zpracování jednotlivých komponentů tohoto zařízení jej lze využívat hned několika způsoby. Buď můžete konzoli pomocí dokovací stanice připojit ke své televizi a zahrát si na velké obrazovce, nebo konzoli odpojíte a vezmete si ji s sebou samostatně na cesty. Snadné ovládání zajistí víceúčelový ovladač a díky zabudovanému Wi-Fi připojení si hraní naplno užijete se svými přáteli.

Multifunkční ovladač

Jeden ovladač nebo dva, svisle nebo na bok, pohybové ovládání nebo tlačítka. Joy-Con a Nintendo Switch vám při hraní poskytují bezmeznou flexibilitu. Ovladač JoyCon v2 sestává ze dvou samostatných částí, které můžete pomocí přiloženého JoyCon gripu složit v jeden klasický gamepad, nebo můžete mít jednu část v pravé ruce a druhou levé, anebo dáte jeden z ovladačů kamarádovi a užijete si hraní společně!

Televizní režim

Samozřejmostí je kompatibilní dokovací stanice, do níž konzoli jednoduše zasunete a rázem máte k dispozici fantastickou platformu domácí zábavy. Své oblíbené hry si pak můžete vychutnávat na velké televizi ve vysokém grafickém rozlišení.

Handheld mód

Pokud naopak Nintendo Switch vyjmete z dokovací stanice, v okamžení máte k dispozici skvělou příruční konzoli, kterou si s sebou můžete vzít na cesty, kdykoliv a kamkoliv.

Vibrační odezva vás vtáhne do hry

Pro ještě autentičtější herní dojem využívají všechny JoyCony technologii HD rumble. Jedná se o citlivý vibrační systém, který přesně reaguje na aktuální dění ve hře. Díky tomu jste vždy vtaženi přímo do centra dění a můžete tak vnímat odezvu virtuální reality na vlastní kůži.

Propracovaný ovladač

Obě části ovladače konzole Nintendo Switch disponují celou řadou funkcí a moderními technologiemi. Levý JoyCon je opatřen Capture tlačítkem, jehož zmáčknutím snadno pořídíte screenshot ze hry. V pravém JoyConu je prozměnu zabudován NFC čip, jehož prostřednictvím můžete při hraní používat i oblíbené amiibo figurky. Kromě toho také nechybí ani IR pohybová kamera, která umí detekovat vzdálenost, tvary i pohyby objektů.

Zábava pro více hráčů

Kkonzole Nintendo Switch podporuje lokální multiplayerové hraní – vzájemně můžete spárovat dokonce až 8 konzolí a vyzvat tak všechny přátele na virtuální battle. Zařízení má integrovaný také Wi-Fi modul, takže můžete změřit síly i s hráči z druhého konce světa (k online hraní je třeba být předplatitelem placené služby Nintendo Switch Online).

Dostatek prostoru na hry

Switch je vybavena interní pamětí o velikosti 32 GB, můžete si tedy do konzole uložit všechny své oblíbené hry. V případě, že pro vás ani tato kapacita nebude dostačující, není nic jednoduššího, než využít zabudovaný microSD slot a vložit do konzole kompatibilní paměťovou kartu.

Parametry

Typ
PřenosnostHybridní
RetroNe
Displej
Úhlopříčka displeje6.2 ″
Rozlišení – šířka1280 px
Rozlišení – výška720 px
Vlastnosti
Wi-FiAno
BluetoothAno
Blu-rayNe
Vybavení
Pohybový senzorAno
Integrovaný mikrofonNe
Úložiště
Velikost paměti32 GB
Typ diskuFlash
Možnost externího diskuNe
Rozměry a váha
Šířka17.3 cm
Výška10.1 cm
Hloubka1.3900000000000001 cm
Hmotnost297 g
Vstupy a výstupy
HDMI outAno
Jack 3,5 mmAno
USB-ANe
USB-CAno
MicroUSBNe
Výrobce
VýrobceNintendo
Datum uvedení na trh