Recenze Nintendo Switch

Nintendo Switch
Nintendo Switch
Nintendo Switch
Nintendo Switch

Odborné recenze

  • Nejsou to jen mobily, tablety a PC obecně, co procházejí změnami. Velkou kapitolou herního průmyslu jsou také herní konzole. Od Playstation 4 po Xbox X, kteří jsou hlavními rivaly, co se týče konzolí, po některé poněkud jiné výrobky. A jeden z nich se k nám dostal do redakce. Jedná se o produkt od společnosti Nintendo, která po propadáku s Wii U nevydala 4 roky novou konzoli. Ovšem v roce 2017 představila společnost svůj nový klenot, hybridní konzoli Nintendo Switch. A na tu se dnes podíváme.

  • Pro nezasvěcené připomeňme, že Switch je zbrusu nové herní zařízení od společnosti Nintendo, která spolu se Sony a Microsoftem patří do velké trojky výrobců herních konzolí. Switch navazuje na předchozí domácí konzoli Wii U, na níž sice vyšlo několik nezapomenutelných exkluzivit (Bayonetta 2, Super Mario 3D World…), ale úspěchu Wii nedosáhla. V Nintendu zcela nezvládli marketing Wii U, když zprvu nebylo ani jasné, oč vlastně jde (Nový ovladač? Nová verze Wii? Nebo úplně nová konzole?)

  • Nintendo Switch - test

    (konzolista.tiscali.cz)

    Nintendo se rozhodlo, že po zhruba čtyřech letech hodí Wii U přes palubu a přijde s novou platformou, která spojí domácí hraní s hraním na cestách. Jmenuje se Nintendo Switch, a jak už jistě víte, její největší předností je, že z domácí konzole ve vteřině uděláte přenosnou, takže si rozehranou hru můžete vzít do autobusu, do práce nebo školy, a tam pokračovat nerušeně v hraní. Koncept ve výsledku funguje, ale neobešel se bez řady kompromisů.

  • Nintendo Switch je vpodstatě tablet NVidia Tegra (model T210 s GPU GM20B). Běží v něm vlastní operační systém, částečně vycházející z FreeBSD a částečně z Androidu. Obrazovka má rozlišení 1280 x 720 pixelů a je samozřejmě dotyková. Vtip je v tom, že se po stranách dají do kolejniček zasunout dva ovladače, které fungují podobně jako klasické ovladače XBoxu nebo Playstationu (dvě analogové páčky, dvě čtveřice tlačítek, dva páry zadních tlačítek plus několik extra systémových tlačítek).