Recenze Xiaomi Amazfit GTS 2

Xiaomi Amazfit GTS 2
Xiaomi Amazfit GTS 2
Xiaomi Amazfit GTS 2
Xiaomi Amazfit GTS 2

Odborné recenze

  • Abyste porozuměli problémům, které budu popisovat, začnu trochou nudné politiky. Začalo to v roce 2014 legendárním náramkem Mi Band, který pro Xiaomi vyrobila firma Huami. V následujících letech se spolupráce rozšiřovala. Zároveň Huami začalo chrlit další hodinky pod vlastní značkou Amazfit. I na jejich distribuci spolupracovalo Xiaomi, což je vidět i v Česku – obě značky distribuují stejné firmy, na řadě e-shopů se hodinky prodávají jako Xiaomi Amazfit.

  • Čínská společnost Huami, jejíž hodinky Amazfit jsou často přisuzovány sesterské Xiaomi, uvedla nedávno na trh nové modely GTS 2 a GTR 2. Jak je z názvů patrné, jedná se o varianty, které navazují na starší kousky. A nutno říct, že velmi oblíbené. Možná úplně nejoblíbenější z celé produktové řady Amazfit. Jsou levné, slušně vybavené a taky pěkné. Co přesně dostaly za úkol vylepšit nové modely?

  • GTR 2 připomínající klasické hodinky nabídnou 1,39" AMOLED panel s tenkými rámečky a rozlišením 454 × 454 pixelů, který kryje 3D sklo. Uvnitř hodinek najdeme baterii s kapacitou 471 mAh, která má zajistit až 14denní výdrž a až 38 dní používání v případě, že hodinky přepnete do základního režimu zobrazování času. Další důležitou funkcí je takzvaný SomnusCare, který monitoruje spánek a uživateli poskytuje podrobné statistiky.

  • I v tomto roce výrobci využili končícího léta k představení svých nejnovějších produktů. Výjimkou není ani populární značka Amazfit, která uvedla již druhou generaci veleúspěšného modelu Xiaomi Amazfit GTS 2. Ta se pyšní inovovaným designem, výrazným zúžením rámečků, měřením okysličení krve, autonomním přehráváním hudby i voláním prostřednictvím připojeného telefonu. Svůdná přitom zůstala i cenovka.

  • Společnost Huami, která se proslavila především výrobou nositelné elektroniky pro Xiaomi, představila pod svou vlastní značkou Amazfit nové hodinky GTR 2 a GTS 2. Jedná se o pokračovatele úspěšných loňských modelů, u kterých výrobce vylepšil design a přidal několik užitečných funkcí. Ve zkratce by se dalo říci, že hodinky Amazfit GTS 2 jsou prakticky to samé zařízení, avšak s obdélníkovým displejem.

  • Chytré hodinky byly jednoznačným hitem letošních Vánoc. Jedním z nejzajímavějších modelů je druhá generace „gé-té-esek“. Tento model se sice na pohled až nápadně podobá hodinkám Apple Watch, avšak ve skutečnosti se v mnoha směrech liší. Rozbalili jsme chytré hodinky Amazfit GTS 2, abychom zjistili, co od nich můžete čekat.