Recenze Xiaomi Mi Note 10 Lite

Xiaomi Mi Note 10 Lite
Xiaomi Mi Note 10 Lite
Xiaomi Mi Note 10 Lite
Xiaomi Mi Note 10 Lite

Odborné recenze

  • Xiaomi poslední dobou narostl hřebínek. Aby ne, chce se udržet na třetím místě v žebříčku prestiže smartphonů, které nedobrovolně uvolnil Huawei. Hybnou silou na poli fotomobilů má být Mi Note 10, jenže jeho cena už zdvihla leckteré obočí. Co s tím? Vyrobit Lite verzi! Odtučněné Xiaomi, které bude jako dospělejší brácha, ale za polovinu ceny. A tak přišlo na svět Xiaomi Mi Note 10 Lite.

  • Rozepisovat se dlouze o značce Xiaomi, to by bylo jako nosit dříví do lesa. V redakci jsme již testovali klasickou verzi Mi Note 10, stejně tak nám pod rukama prošla vylepšená verze Mi Note 10 Pro, která se ale u nás už nebude prodávat. Trojici uzavřeme recenzí odlehčené varianty Mi Note 10 Lite která, ačkoli je odlehčená, rozhodně stojí za pozornost. V čem Lite verze zazáří a všem naopak selhává, se dozvíte z naší recenze.

  • Už v závěru loňského roku nás Xiaomi překvapilo uvedením relativně drahých modelů střední třídy Mi Note 10 a Mi Note 10 Pro. Smartphony, které vsadily na zahnutý displej a hodně propracovaný fotoaparát, vyšly v době uvedení na náš trh na 15 a 16 tisíc korun, což je na čínskou značku dost vysoká cena. I dnes stojí Mi Note 10 stále třináct tisíc korun a model Pro dokonce zatím oficiálně nezlevnil.

  • Deriváty špičkově vybavených smartphonů s přídomkem „lite“ v názvu jsou lze již několik let brát jako stálice na trhu, často dokonce vévodící tabulkám prodejů. Některé tyto telefony se od svých vzorů liší jen nepatrně, jako například nedávno recenzované Xiaomi Mi Note 10 Lite, jiné zase pouze těží z popularity TOP modelů a fakticky s nimi nemají mnoho společného. Dnes recenzované Xiaomi Mi 10 Lite spadá do druhé zmíněné kategorie, mělo by to však potenciální zájemce nějak trápit?