Recenze Sony Xperia 5 II

Sony Xperia 5 II
Sony Xperia 5 II
Sony Xperia 5 II
Sony Xperia 5 II

Uživatelské recenze

Odborné recenze

  • Sony Xperia 5 II je špičkový telefon Sony, který dostal odolné tělo dle normy IP68. Bez obav můžete telefon za 25 000 Kč máchat ve vodě a neuškodí mu to. Za tuto cenu dostanete nabušený telefon s podporou rychlé 18W nabíječky, tu najdete v krabičce. Telefon není zbytečně přerostlý, protáhlý poměr 21:9 pomáhá příjemnému držení, velice fajn jsou celkové rozměry 158 × 68 × 8 mm při hmotnosti 163 g.

  • Pamatujete ještě na Compacty od Sony? Pokud se vám po nich (stejně jako mně) stýskalo, nezoufejte. Nová Sony Xperia 5 II je tak trochu jejich reinkarnací. V kompaktním těle najdeme výkonný Snapdragon 865, 120Hz displej bez výřezu i překvapivě velkou baterii. Jak jsem byl s elegantní novinkou od Sony spokojen?

  • Sony je už roky premiantem na poli kompaktních smartphonů. V poslední době se sice trochu odchýlilo od původního kurzu s modely Compact, ale i tak je to jedna z mála značek, která nabídne relativně kompaktní nadupaný smartphone. Tím nejnovějším je Sony Xperia 5 II, zmenšená a lepší varianta špičkového modelu Xperia 1 II.

  • Pokud jsme se v posledních letech mohli spolehnout na to, že se nějaké modely budou odlišovat od ostatních na trhu, byly to modely od Sony. Loni to byly špičkové modely Xperia 1 a 5, které přišly s protáhlým tělem a netradičním poměrem stran displeje 21 : 9. Obdobnou konstrukci využilo Sony i letos, když nejprve představilo svůj hlavní model Sony Xperia 1 II a nyní i model Sony Xperia 5 II.

  • Společnost Sony jistě nemusím nikomu představovat. Řada smartphonů s názvem Xperia si za dlouhé roky výroby jistě získala mnoho fanoušků, v posledních letech však nejen popularita, ale zejména prodeje rapidně klesají. Sony Xperia 5II je druhý nejvybavenější smartphone tohoto výrobce, hned po modelu Xperia 1 II (recenze). Jedná se o nástupce předloňské Xperie 5 (recenze), tím pádem vlastně tedy o odlehčený model Xperia 1 II.

  • Dnešní recenzovaný telefon je pro mě něco speciálního. Sony Xperia 5 II – skvělý telefon, který by si tak strašně zasloužil masivní prodeje, ale zázrak se asi ani tentokrát konat nebude. Proč taková kontroverze, když se opravdu jedná o jeden z nejlepších Android telelefonů letošního roku? To vám poví dnešní recenze. Doufám, že jsem vás hned na začátku neodradil a spíš vzbudil zvědavost, proč něco skvělého se bude pravděpodobně dost málo prodávat.

  • Společnost Sony svůj boj na poli smartphonů nevzdává, proto před více než měsícem představila svou žhavou novinku pro předvánoční trh. Řeč je o modelu Xperia 5 II, která, jak již název napovídá, navazuje na loňskou Xperii 5. Novinka opět zaujme netradičními proporcemi, za které může nezvykle protáhlý 120Hz displej. Ten bude bavit zejména milovníky filmů, protože nabízí podporu HDR a technologie známé z televizorů Bravia.

  • Jestli je někdo přeborníkem v tom, jak neprodat smartphone, pak rozhodně Sony. Japonské značce se totiž s telefony daří jenom na domácím trhu, kde ji předstihl pouze Apple. Kdekoliv jinde je to bída i přesto, že většinou se obvykle jedná o vcelku povedená zařízení. V téhle recenzi se podíváme na další produkt, který se firma Sony rozhodla vyrobit, ale mizerně prodávat.

  • Xperia 5 II ma prakticky vše, co od špičkového smartphonu očekáváte. V kompaktním těle najdeme výkonný Snapdragon 865, 120Hz displej nebo slušnou baterii. Zřejmě se jedná o nejlepší xperii roku 2020, bude to ale stačit na konkurenci, které je víc než dost? Balení vás nijak nepřekvapí, takže počítejte s tím, že si telefon domů odnesete v hezké bílé krabičce podlouhlého tvaru. Najdete v ní samotnou Xperii 5 II, 18W nabíjecí adaptér a USB-C/USB-A kabel pro dobíjení a synchronizaci dat.