Recenze Samsung Galaxy S20 FE

Samsung Galaxy S20 FE
Samsung Galaxy S20 FE
Samsung Galaxy S20 FE
Samsung Galaxy S20 FE

Odborné recenze

  • Samsung Galaxy S20 FE přináší zajímavou výbavu za přívětivou cenu, navíc hned v několika líbivých barevných provedeních. Ještě předtím, než se začnu detailně zabývat tím, co všechno S20 FE umí, uvedu, že zkratka FE odkazuje na „Fan Edition“. Jedná se ale opravdu o splněný sen fanoušků? Super AMOLED displej s malým průstřelem a 120Hz obnovovací frekvencí, velká baterie s podporou (reverzního) bezdrátového nabíjení i možnost výběru mezi procesorem Exynos a Snapdragon.

  • I letos jsme se z kraje roku od Samsungu dočkali nové generace vrcholné řady Galaxy S. Jen ve značení nastala trochu nečekaná změna, jelikož místo řady Galaxy S11 jsme se dočkali skoku rovnou na „es dvacet“. Kromě ohebného véčka Galaxy Z Flip, byly na Unpacked Eventu v San Franciscu představeny hned tři modely z rodiny Galaxy S20 – Galaxy S20, S20+ a S20 Ultra.

  • Co si budeme povídat, ve vlajkách se Samsungu letošní rok tak úplně moc nevydařil. Procesory Exynos používané v Evropě mají ve vlajkách zhruba o 20% horší výkon a vydrží méně nabité než u těch stejných telefonů prodávaných v USA se Snapdragony. S20 Ultra měla i další problém v podobě hlavního foťáku a i když si Samsung postupem roku u Note 20 Ultra reputaci trochu vylepšil, pořád si Samsung letošek asi úplně za rámeček nedá.

  • Pro ty z vás, kdo neví, co si představit pod zkratkou FE, jedná se o slova Fan Edition. Znamená to, že se Samsung snažil vyslyšet své fanoušky a přinést jim levnější variantu svého top modelu S20, který zejména v Evropě nemá úplně nejlepší pověst kvůli užití stájového Exynosu 990. Jak si tedy vedl a jsou zde kompromisy na správných místech? To vám zkusím povědět v této recenzi.

  • Samsung má pro závěr letošního roku ve třídě špičkových smartphonů výraznou trefu do černého. Model Galaxy S20 FE je totiž dostupný za vcelku lákavou cenu a sahá přitom ke kompromisům, které se mnohým uživatelům budou dokonce spíš líbit, než aby nad nimi lamentovali. A zářivá barevná provedení mu moc sluší.

  • Nejnovějším modelem z dílen Samsungu není nic menšího než Samsung Galaxy S20 FE. Již čtvrtý zástupce dvacítkové série korejského velikána nese označení Fan Edition, jelikož je údajně vyladěn přesně podle potřeb a přání fanoušků. Do rukou se mi dostal model 4G, konkrétně ve variantě 6/128 GB, a v recenzi jsem se podrobně podíval, co může nabídnout.

  • Společnost Samsung od letošního podzimu nabízí chytrý telefon Samsung Galaxy S20 Fan Edition (FE). Jak již název napovídá, jde o letošní vlajkovou loď jihokorejského elektronického gigantu, která však byla předělána do speciální fanouškovské edice. Co umí v praxi? Novinka vychází z modelové řady S20, výrobce ji však upravil tak, aby nabízela atraktivnější cenovku. To ale neznamená, že by všechny parametry byly horší, překvapivě v některých ohledech je na tom novinka lépe než vlajková loď.