Recenze Samsung Galaxy Note20 Ultra

Samsung Galaxy Note20 Ultra
Samsung Galaxy Note20 Ultra
Samsung Galaxy Note20 Ultra
Samsung Galaxy Note20 Ultra

Odborné recenze

  • Vlajkový Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G dorazil na trh se špičkovou výbavou, která čítá výkonný procesor, 108Mpx fotoaparát či 120Hz displej s miniaturními rámečky. Hlavní předností této řady má být však chytré pero S Pen. V této recenzi si povíme, jestli je cenovka startující na 35 tisících Kč adekvátní protihodnotou za vylepšenou produktivitu, kterou výrobce slibuje, nebo byste se raději měli porozhlédnout jinde.

  • Co je vlastně pro vás v mobilním telefonů důležité? Displej, baterka, skvělé foťáky, nejlepší procesor, operační systém nebo jeho nadstavba? Co kdybych vám řekl, že existuje jeden takový telefon, který splňuje snad úplně všechno? Nebo co kdybych vám řekl, že existuje telefon u kterého nemusíte nic řešit, prostě jej vybalíte z krabice a o žádné parametry, snad až na velikost úložiště, se nestaráte. Že vám to připomíná filosofii Applu? Je to tak. Takový je Note 20 Ultra.

  • Nebudu tajit, že mám sérii Note rád a že jsem se na novinku těšil jako malé dítě. Jako uživatel předchozí generace jsem se ale nevyhnul i skepsi – inovací není mnoho, zato cena je brutální. Zákonitě se tak musím ptát, jestli se vyplatí upgradovat, komu je Samsung Galaxy Note 20 Ultra určený a jestli se pod ním nezačíná trůn krále androidů povážlivě houpat.

  • Nám do redakce dorazil na recenzi vybavenější model Samsung Galaxy Note 20 Ultra, který zaujme obrovským 120Hz displejem s minimálními rámečky, 108Mpx hlavní fotoaparátem, periskopickou kamerkou s 5x optickým přiblížením a až 50x digitálním zoomem, špičkovou hardwarovou výbavou nebo super rychlým nabíjením. Samozřejmostí je ovládací pero S Pen, které se naučilo nové funkce. Těšit se můžete i na perfektně optimalizované a přehledné prostředí One UI s mnoha funkcemi.

  • Když jsme se letos po nadupané řadě Galaxy S20 dočkali nové řady phabletů Galaxy Note 20, museli jsme ocenit stylový design a perfektní parametry, které se od tak drahých telefonů přirozeně očekávají. Jaký dojem ve mně vyvolala aktuální vlajková loď a dražší z dvojice letošní řady Note 20 - nový Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G po dlouhodobém testování? Má vůbec nějakou slabinu? Recenze vám na tyto a další otázky odpoví.

  • První Note s dotykovým perem S Pen představil Samsung již v roce 2011, a od té doby ušla řada Note dlouhou cestu. Aktuální generace dostala dva modely, a zatímco u toho menšího musíte překousnout několik kompromisů, u většího Note20 Ultra je budete hledat těžko. Možná čipset, který je beze změny převzatý z Galaxy S20, na druhou stranu nedostatkem výkonu rozhodně trpět nebudete.

  • Jak už je u značky Samsung zvykem, každoročně nás zásobuje hned několika novými smartphony. Těm z vás, kteří vzhlížejí jen k těm nejvýkonnějším, jistě nemusíme představovat řadu Note a její nejnovější přírůstek – Note20 Ultra 5G. Je tomuto telefonu s nekompromisním výkonem, který bez debat patří k tomu nejlepšímu, co aktuálně na trhu máme, vůbec co vytknout? Přesvědčte se sami, tento nadupaný kousek jsme pro vás otestovali…

  • Modely řady Galaxy Note vždy byly a jsou naprostou technologickou lahůdkou. Tato zařízení měla už od svého vzniku pověst obra mezi smartphony, který umí snad všechno, na co si vzpomenete. Ikonický doplněk v podobě integrovaného stylusu je provází napříč všemi generacemi, společně s rozšířenými kancelářskými funkcemi. A v poslední době si tato řada potrpí také na rozsáhlé možnosti fotoaparátu.