Recenze Samsung Galaxy M51

Samsung Galaxy M51
Samsung Galaxy M51
Samsung Galaxy M51
Samsung Galaxy M51

Odborné recenze

  • Boj s konkurencí byl pro Samsung zřejmě málo, a tak začal soupeřit i sám se sebou. Boj propukl ve střední třídě, kde se objevil nový Galaxy M51. Telefon, který skvěle sedne do ruky, má kvalitní displej, dostatečný výkon a navrch přihazuje baterii s nadprůměrnou kapacitou 7 000 mAh. Připravil Samsung recept na takřka ideální telefon střední třídy? Před časem Samsung chtěl zjednodušit své portfolio a ve střední třídě jsme měli vídat jen oblíbená Áčka.

  • Řada Galaxy M u Samsungu nemá moc dlouhou historii. Vznikla v Indii, sotva před pár lety, kde měla sloužit jako alternativa k levným smartphonům od Xiaomi a Huawei. Samsung se tak soustředil na co nejzajímavější výbavu vzhledem k pořizovací ceně. A není tedy divu, že tato kombinace zaujala i jinde ve světě, takže se modely řady Galaxy M postupně rozprchly do celého světa.

  • Řada M od Samsungu s náma tak dlouho není a tak se možná hodí osvětlit rychle méně znalým proč vlastně Mka existují když vždycky hlavní pozornost je upřena v tomto segmentu spíš na áčkové modely. Samsung se, jak známo, poměrně dlouho potýká s konkurencí čínských výrobců tlačících ceny telefonů hodně dolů. Áčková řada se tím pádem pak v záplavě konkurenčních produktů jeví jako totálně předražená a nezajímavá a Samsung má rok od roku větší problémy se v segmentu levnějších telefonů prosadit.

  • Bílá krabička je až na plastickou vizualizaci telefonu poměrně prostá, takže se rovnou podíváme na obsah. K telefonu je dodávaná rychlá nabíječka, která je vzhledem ke kapacitě baterie skoro nutná. Výstupní port má USB-C, k telefonu tedy dostanete oboustranný USB-C kabel, což ještě není tak často vídané. Černá sluchátka jsou jedna z lepších, která jsem k telefonům dostal, jejich zvuková reprodukce je na obyčejný poslech dostačující.