Recenze Samsung Galaxy A51

Samsung Galaxy A51
Samsung Galaxy A51
Samsung Galaxy A51
Samsung Galaxy A51

Odborné recenze

  • V loňském roce Samsung zaznamenal velký úspěch s řadou Galaxy A. Jedním z nejvíce viditelných modelů, který se těšil a těší oblibě mezi uživateli, je Galaxy A50. Letos na něj přímo navázal Galaxy A51, který si je vědom velkého závazku a snaží se jít ve šlépějích svého předchůdce. Výrobce jakoby se snad až bál udělat nějakou výraznější změnu, novinka tak jde do boje s takřka rok osvědčeným receptem.

  • Áčková řada je u Samsungu „držákem“, který generuje velký objem prodejů. Za loňský rok prodal Samsung v Česku 900 tisíc smartphonů, a ve střední třídě byly nejprodávanější modely Galaxy A40 a Galaxy A50. A právě na druhého zmiňovaného navazuje dnes testovaný Galaxy A51, který má ve střední třídě opět ty nejvyšší ambice. Stane se testovaný model i letos tahounem střední třídy smartphonové rodiny Galaxy?

  • Samsung představil před téměř dvěma měsíci nové smartphony střední třídy Galaxy A51 a A71. Nejprve se u nás začal prodávat první z nich, větší model A71 bude dostupný od 7. února. Galaxy A51 navazuje na velmi úspěšný model Galaxy A50, který se vloni stal u Samsungu bestsellerem. Novinka se může pochlubit několika vlastnostmi z vrcholových modelů, velkým lákadlem je ale soustava fotoaparátů na zadní straně, povedený design, nejnovější Android 10 nebo dlouhá výdrž baterie s rychlým nabíjením.

  • Vloni Samsung dokončil revitalizaci své nabídky telefonů střední třídy. Ještě tentýž rok sbíral úspěchy, Galaxy A50 se totiž stal jedním ze tří nejlépe prodávaných smartphonů na světě. Samsung Galaxy A51 je nástupce zmíněného modelu, který opět posouvá hranice střední třídy. Bude meziroční upgrade stačit na to, aby se z A51 stal opět hit, který si zamiluje každý? Nejen to se dozvíte v naší dnešní recenzi!

  • Mobilní telefon Samsung Galaxy A51, zástupce střední třídy, je na Alze v současnosti jedním z nejprodávanějších. A není těžké pochopit proč, táhne už jen samotná značka Samsung, která je jistou zárukou kvality. Nic ale není dokonalé, a to platí i pro A51. Konkurence ve střední třídě je silná, a pokud se rozhodnete pro nový telefon, je dobré si rozmyslet, kterým vlastnostem dát přednost a které oželet. Následující recenze odhalí, co se překvapivému krasavci povedlo.

  • Na první pohled si ho možná spletete s modelem Galaxy S20, ovšem v tuto chvíli můžete mít ještě jasno – model Galaxy A51 se již prodává, představený byl už v lednu na lasvegaském veletrhu CES, kdežto řadu S20 představil Samsung doslova před pár dny a na její příchod na trh tedy teprve čekáme. Galaxy A51 ovšem ukazuje, že po stránce designu si není třeba tolik připlácet – je to zkrátka fešák a snese tak porovnání i s těmi nejelegantnějšími modely současnosti.

  • Samsung vloni vstoupil do střední třídy poměrně ambiciózně s modelem A50, který přinesl spousty prémiových vlastností. Za všechny se asi sluší jmenovat čtečku otisků přímo v displeji do relativně dostupného telefonu. Bude jeho nástupce v podobě A51 těžit ze svého předchůdce nebo je to po A30 další áčko, které se vyplatí spíš přeskočit? Zatímco pro někoho je 9 500 Kč, kolik je startovní cena A51, pár drobných, pro jiného to může být částka, kterou dlouho šetří.