Recenze Samsung Galaxy A41

Samsung Galaxy A41
Samsung Galaxy A41
Samsung Galaxy A41
Samsung Galaxy A41

Odborné recenze

  • Samsung Galaxy A41 je výjimečně kompaktním telefonem, který nabízí velký AMOLED displej s integrovanou čtečkou otisků prstů. Zaujme také další výbava v podobě trojitého fotoaparátu či baterie se solidní kapacitou. Nic ale není tak růžové, jak se na první pohled zdá. Jaké jsou silné a slabé stránky líbivé novinky od Samsungu? To se dozvíte v této recenzi. Pokud vás zajímají kompaktní telefony s velkým displejem, kterým Samsung Galaxy A41 bezpochyby je, čtěte dál.

  • Áčková řada od Samsungu táhne prodeje. V loňském roce se mezi nejprodávanější kusy v Česku zařadil Galaxy A50 a Galaxy A40. A zatímco nástupce „á padesátky“ jsme u nás již otestovali, dnes došla řada na, o něco níže postavený, Galaxy A41. Samsung tentokrát neexperimentuje se speciální edicí, telefon seženete ve volném prodeji i u operátorů a to o 1 500 Kč levněji, než Galaxy A51. A pak je tady také Galaxy A31, který stojí úplně stejně, jenže má větší displej a baterii s větší kapacitou...

  • Kdy naposledy se vám stalo, že jste poslepu vzali do ruky telefon a okamžitě jste věděli, od koho je a o jakou modelovou řadu jde? U Samsungu a jeho řady Galaxy A to je poměrně jednoduché. Stroje v této kategorii se totiž vyznačují svou jemností na dotek, lehkostí a zároveň i křehkostí. Skořápku telefonu Galaxy A41 jsem měl v ruce už několikrát. Lesklý a lacině působící materiál, kterému Korejci říkají 3D Glasstic, je údajně jakousi variací na „lepší plast“.

  • Menší telefony už nejsou moc v módě, byť na ně spousta uživatelů stále nedá dopustit. Každý má samozřejmě toto vnímání trochu jinde a pro někoho je i 5,8" iPhone moc velký, jiní ovšem zkrátka jen netouží po „plácačkách“ s úhlopříčkou vyšší než 6,5 palce. Přesně pro takové je dobrým a poměrně levným kandidátem Samsung Galaxy A41, který ve střední třídě nabízí poměrně dost prvků výbavy navíc.

  • Jihokorejský výrobce Samsung je se svými smartphony střední třídy velmi úspěšný již dlouho. Modely řady Galaxy A, která označuje designové modely s výbavou i cenou střední třídy, se u nás prodávají jako housky na krámě. Ostatně vloni byl nejprodávanějším smartphonem od Samsungu model Galaxy A40. Velmi dobrý poměr ceny a výkonu se s kompaktními rozměry postaraly o prodejní úspěch. Navázat na něj bylo pro Samsung zcela jistě výzvou. A víte co? Zase se jim to povedlo.

  • Jihokorejský výrobce Samsung letos chrlí nástupce jeho populárních modelů řady Galaxy A a nám se nyní do rukou na recenzi dostal model Galaxy A41. To je nástupce jednoho z nejprodávanějších modelů na českém trhu – modelu Galaxy A40. Oproti němu ale přichází s jiným procesorem, lepším fotoaparátem, větší baterií nebo čtečkou otisků prstů v displeji. Začíná se ale prodávat za 8 tisíc korun. Obhájí si tuto cenu? Na to se dnes v recenzi podíváme.