Recenze Motorola Moto G30

Motorola Moto G30
Motorola Moto G30
Motorola Moto G30
Motorola Moto G30

Odborné recenze

  • Nejnovějším přírůstkem v portfoliu Motoroly jsou modely řady Moto G. Prozatím nejvýše je Moto G30, která míří do nižší střední třídy a celkově do oblíbeného segmentu telefonů s cenou do 5 tisíc korun. Přesto láká například na čtyři zadní fotoaparáty, displej s 90Hz obnovovací frekvencí nebo solidní procesor Snapdragon 662. Konkurence je však také velmi silná a Motorola Moto G30 to nebude mít nijak snadné.

  • Motorola Moto G30 je typickým zástupcem nižší střední třídy. Každodenní agendu zastane bez zaváhání, to ale zvládá i řada konkurentů. Proto je na místě přidat něco navíc a odlišit se. Moto na to jde zase trochu jinak a sází na vyšší obnovovací frekvenci displeje, zatímco třeba 5G s klidem vynechává.

  • Na první pohled vypadá Motorola Moto G30 velice pěkně a věstí, že to, co máme u Motoroly rádi, zůstalo a navíc došlo k průběžnému mezigeneračnímu vylepšení. Ne všechny aspekty telefonu ale stojí za potlesk…

  • Motorola nedávno představila dva nové modely z kategorie levnějších telefonů do 5 000 Kč: Moto G10 a Moto G30. V obou případech by se mělo jednat o smartphony, které za málo peněz nabídnou hodně muziky. Jestli tomu tak je i doopravdy, jsme se pokusili zjistit v rámci testu vyššího modelu Motorola Moto G30.

  • Moto G30 zapadá do střední až nižší střední třídy a láká zejména na 90Hz IPS displej, 64MPx hlavní fotoaparát, nebo 5000mAh baterii. Jestli ale tyto trumfy budou stačit a jako celek Moto G30 obstojí ve tvrdé konkurenci, se dozvíte v této recenzi.