Recenze Huawei P30

Huawei P30
Huawei P30
Huawei P30
Huawei P30

Odborné recenze

  • Huawei P30 lze brát jako vlajkový model čínského výrobce určený těm, kterým částky s dvojkou na začátku připadají zcela absurdní. S klasickou P30 totiž získají takřka vše, po čem lze toužit: výkonný procesor, trojitý fotoaparát, kvalitní AMOLED displej nebo i moderní věci jako je čtečka otisků v displeji či velmi svižné nabíjení. To vše může být vaše za 16 tisíc korun.

  • Žádnému zapálenému fanouškovi do technologií pravděpodobně neunikla informace o březnovém představení vlajkových modelů Huawei pro tuto sezónu. Dva modely – Huawei P30 a P30 Pro – mají slibovat průlom ve fotografování a nutno dodat, že první dojmy byly velmi působivé a přesvědčivé. Oba telefony přicházejí s novinkami v oblasti zoomu a díky novému barevnému senzoru RYYB by se měly telefony lépe vypořádat s nepříznivými světelnými podmínkami.

  • Když minulý rok představilo Huawei nové vlajkové modely P20 a P20 Pro, tak asi nikdo nečekal, jaký úspěch tato čínská společnost s těmito kousky zažije. O to víc pozorované bylo představení letošních vlajek P30 a P30 Pro. Varianta Pro si již naším testem prošla. Výsledek je přitom opravdu skvělý, jelikož se jedná o jeden z nejlepších smartphonů současnosti. A jak je na tom „okleštěná“ verze P30?

  • Huawei P30 se oproti minulému modelu P20 (videorecenze) hodně liší vzhledově. Narostla velikost displeje, zmizel větší notch, který nahradila takzvaná kapka a není zde ani tlačítko pod displejem. Díky tomu nejsou kolem displeje téměř žádné rámečky a telefon vypadá opravdu skvěle. Oproti vyššímu modelu P30 PRO však nemá P30 zaoblené hrany displeje, což ale může potěšit ty, kteří si na něj chtějí dát ochranné sklo.

  • Aktuální vrcholová řada P30 čínského výrobce smartphonů Huawei se ve světě i u nás těší velké oblibě. Huawei se aktuálně dere na pozici světové jedničky, a tak i přes půlroční interval uvádění novinek muselo přijít s něčím, co zákazníky zaujme. Šlo to poznat na tiskové konferenci a pocítit to lze i z mediální masáže, že Huawei vsadilo vše na jednu kartu – fotoaparát. Přestože dnes netestujeme vlajkovou loď, ale Huawei P30, fotoaparát má bezesporu svoje kvality.