Recenze Huawei P Smart (2021)

Huawei P Smart (2021)
Huawei P Smart (2021)
Huawei P Smart (2021)
Huawei P Smart (2021)

Odborné recenze

  • Dnes se podíváme zpátky do minulosti na to, jakou výbavou se pyšnily chytré mobilní telefony před zhruba 3 lety. Ztělesněním této cesty proti proudu času je zdánlivá novinka Huawei P Smart 2021. Má sice velký displej s průstřelem či v součtu pětici fotoaparátů, ale na druhou stranu spoléhá na postarší procesor, nezvládá 4K video a nerozumí si ani s NFC. Příznivá není ani cena.

  • Řada P Smart od Huawei se nám znovu po roce vrací. V minulých letech jsme tak testovali modely Smart Z a Smart 2019, letošní se ale v mnohém odlišuje – spoléhá zcela na vlastní technologie. Místo Snapdragonu je tu Kirin, místo Google služeb a aplikací je tu HMS Core a integrovaná App Gallery. Bude to pro potenciální kupující dobrou útěchou?

  • Řada P Smart od Huaweie není žádná novinka, je to celkem ostřílený matador ve světě mobilních telefonů. Bohužel však je to také řada, která byla u Huaweie poměrně často opomíjená a takový P Smart Z byl jeden z mála telefonů od Huaweie, který měl vyjížděcí selfie kameru. To si tak vlastně říkám, že škoda, že se tenhle koncept moc neuchytil a telefonů s vyjížděcí kamerou je jako šafránu.

  • Začněme klasicky designem a displejem. Nový model P Smart 2021 je značně větší (oproti P Smart 2020, který se na trhu objevil letos v červnu), a to nejen z pohledu úhlopříčky displeje. Stále se ale jedná o Full HD panel, který má tentokrát otvor pro přední kameru (uprostřed v horní části displeje). Tzv. výřez v displeji je ve tvaru průstřelu a během používání mi nijak nevadil, ba naopak působí elegantněji, než například výřez u řady iPhone 12.

  • Huawei P smart 2021 není vlajkovým modelem, takže nelze očekávat prémiové materiály. Telefon je tedy plastový, ale působí bytelně a vypadá hezky. Nabízí také oblé tvary, a to především na zádech, díky čemuž se dobře drží. Vzhledem k rozměrům 165,65 x 76,88 9,26 mm pak nemůžete očekávat psaní jednou rukou, jak je v dnešní době běžné. Váha mobilu se pak zastavila na 206 gramech.