Recenze Honor 8A

Honor 8A
Honor 8A
Honor 8A
Honor 8A

Odborné recenze

  • Trend obřích displejů proniká do stále levnějších telefonů. To je případ i v lednu představeného základního Honoru 8A. Zákazníkům nabídne šestipalcový displej, byť pouze s rozlišením HD+, a 13megapixelový fotoaparát. Kromě 3 GB RAM a interní paměti 32 GB potěší rovněž nejnovější Android 9.0 Pie. Půjde o dobrou volbu v nižší třídě?

  • Společnost Huawei má opravdu dlouhou historii s velmi levnými telefony. Ve skutečnosti ze segmentu low-endů Huawei vyrostl až do dnešní velikosti. Je proto logické, že v těchto stopách půjde i jeho sesterská společnost Honor a jelikož se loňský model Honor 7A setkal s pozitivními ohlasy, bylo jen otázkou času, kdy se dočkáme jeho nástupce.

  • Honor 8A jako by po designové stránce vypadl z oka půl roku starému 8X. Odstín 2 barev na zadní straně působí decentním dojmem a pokud by se někomu stýskalo po lesklých zádech Honoru 10 lite, budiž mu k dobru, že 8A se alespoň daleko méně patlá. Na ideálním místě najdete čtečku otisků prstů, kterou můžete doplnit i odemykáním obličejem. Obě možnosti odemykání fungují rychle a spolehlivě.

  • Čínský výrobce Honor si hned začátkem roku přichystal nástupce loňského modelu Honor 7A. Novinka nese název Honor 8A a svou cenou zapadá do nižší třídy. Jedná se o levný smartphone, který se však snaží zaujmout velkým displejem s minimalizací rámečků, zadním 13 Mpx fotoaparátem, hezkým designem a také Androidem 9.0 Pie. V době testování se cena za 32 GB variantu pohybovala lehce pod 4 000 Kč a za 64 GB variantu 4 300 Kč.