Recenze Apple iPhone 8 Plus

Apple iPhone 8 Plus
Apple iPhone 8 Plus
Apple iPhone 8 Plus
Apple iPhone 8 Plus

Odborné recenze

  • Apple na své poslední keynote v září představil další z rodiny svých „pluskových“ iPhonů. Jedná se o vylepšený loňský model a na rozdíl od revolučního iPhonu X nic zásadního, tedy alespoň při letmém pohledu, nepřináší. Přibyla nám ovšem možnost bezdrátového nabíjení, zlepšen byl fotoaparát a baterie vydrží déle. Pojďme se v dnešní recenzi podívat, jak dopadl zřejmě poslední „klasický“ iPhone.

  • Osmička a její větší sestra 8 Plus jsou evolucí loňské sedmičky a sedmičky plus. Přesto mám dojem, že právě plusová verze je i přes to všechno větším pokrokem. Je tu větší plocha zad, která ve skle působí majestátněji, dvojice čoček pracuje o poznání lépe a díky zapojení umělé inteligence jsou výsledné snímky přímo famózní. Jestli je iPhone X volbou emocí a touhy po novátorských věcech, je plusko sázkou na jistotu s vyzkoušenými technologiemi.

  • Apple je pravděpodobně jediná firma na světě, která může čtyři roky po sobě představovat telefon, který na první pohled vypadá zcela stejně a stále je schopna jej prodávat za dostatečně vysokou cenu a s dostatečně vysokou marží. Přesně to je totiž příběh letošních iPhonů 8 (recenze) a 8 Plus. První jablečný telefon s tímto designem (iPhone 6) byl totiž světu představen už v ruce 2014. Pak následovaly verze 6s, 7 a letos přišla „osmička“.

  • iPhone 8 Plus se v našem testu ukázal jako špičkový smartphone, který může konkurovat těm nejlepším přístrojům na trhu. Zaostává na dnešní dobu už překonaným displejem a i na designu by mohl Apple zapracovat. Apple se k 10. výročí uvedení prvního iPhonu vytáhl a představil hned tři nové přístroje. Hlavní hvězdou je model iPhone X, ten se ovšem začne prodávat až v listopadu. Další novinky s číslicí osm v názvu se už prodávají v zahraničí, v Česku pak od pátku 29. září.

  • Čekat na nové iPhony pomalu přestává být napínavé. Přicházejí se stále stejným designem, podobným hardwarem a ani v softwarové výbavě nepřibývají inovace nijak raketovým tempem. A co víc: nová „osmička“ bude muset soupeřit s vlastním sourozencem s označením X. Dokáže přesvědčit k nákupu jen zatvrzelé jablíčkáře nebo i někoho dalšího?

  • Rok se s rokem sešel a my jsme se zase dočkali nových iPhonů. Letos Apple představil hned tři modely najednou, z čehož ten nejzajímavější se jménem iPhone X se ještě ani neprodává. Dnes se v recenzi zaměříme na iPhone 8 Plus, což je dostupnější varianta. Přináší však vůbec nějaké novinky? Stojí za to koupit „osmičku“ místo „desítky“?