Recenze Apple iPhone 12 mini

Apple iPhone 12 mini
Apple iPhone 12 mini
Apple iPhone 12 mini
Apple iPhone 12 mini

Odborné recenze

  • V listopadu na trh vstoupily dva poslední modely z letošní generace jablečných telefonů – iPhone 12 mini a 12 Pro Max. V dnešní recenzi se proto zaměříme na nejmenší model jablečné nabídky, na který si jablíčkář musí připravit minimálně necelých 22 tisíc korun. Vyplatí se ale tato investice? Nejsou kompaktní rozměry v roce 2020 už poměrně archaické? Tak přesně na to si dnes do detailu posvítíme a řekneme si o všech benefitech i záporech.

  • Před kratičkou chvílí jste si na našem magazínu mohli přečíst unboxing nového iPhonu 12 mini. Nyní máme před sebou samozřejmě klasické první dojmy, ve kterých si rychle shrneme, jak na nás tento drobeček působí. Pokud jste si přečetli zmiňovaný unboxing, tak již víte, že jsme si na testování vzali model v černém provedení. Jaké jsou ale samotné první dojmy?

  • Ve světě mobilních telefonů je výdrž na baterii jedním z nejvíce diskutovaných témat. Ostatně skvělý fotoaparát či vysoký výkon je vám k ničemu, když máte vybitou baterii. Zatímco smartphony s Androidem jdou cestou vysoké kapacity, zařízení s iOS sází spíše na optimalizaci systému pro předem daný hardware. Letošní iPhony nejsou co do kapacity baterie opět žádnou hitparádou.

  • Uživatelé toužící po menších telefonech nemají v posledních letech na růžích ustláno. Vlajkové lodě jsou zpravidla velká „pádla“, a pokud se již na trhu objeví malé zařízení, často nedisponuje až tak zajímavou výbavu, případně má jiné nedostatky. Řešení ale přináší Apple s novým iPhonem 12 mini. Jak se povedl nejmenší 5G telefon současnosti?

  • V návaznosti na minulé fotočlánky a recenze žhavých novinek – iPhonů 12 mini a 12 Pro Max – vám přinášíme možnost přímého porovnání snímků vyfocených oběma telefony. Fotí zavalitější a lépe vybavený iPhone 12 Pro Max s o 47 % větším senzorem a pokročilejším druhem stabilizace opravdu lépe než nejlevnější z nové řady, iPhone 12 mini?

  • Pokud jste si na našem magazínu přečetli náš unboxing iPhonu 12 mini, nebo alespoň pravidelně sledujete novinky z jablečného světa, tak jistě víte, jaké změny nás v tomto případě čekají. Do balení se totiž nově nedává napájecí adaptér ani sluchátka. To by se mělo dít z ekologických důvodů, kdy se kalifornský gigant snaží odlehčit naší planetě a zároveň tak redukuje elektroodpad. Co si o tom myslíte už nechám na vás. Co mi ale přijde zajímavější je, jak se tato změna podepsala na samotném balení.

  • Samozřejmě Apple nemusím představovat, iPhone nemusím představovat a tak dnešní recenze bude opravdu relativně hodně rychlá. iPhone 12 Mini totiž ctí celou linku 12 řady pouze s pár drobnými rozdíly. Tím hlavním je zde logicky velikost. Už dávno jsme si odvykli mít v kapse malé telefony a stejně tak, jako jsem byl překvapený u letošního SE, tady se to překvapení ještě mnohokrát násobí. Pocit držet v ruce Miniho je fakt něco nepopsatelného.