Recenze Sony PlayStation 4

Sony PlayStation 4
Sony PlayStation 4
Sony PlayStation 4
Sony PlayStation 4

Odborné recenze

  • Rozhodně se té kompaktní černé krabičce nedá upřít jistý styl a luxus. Nová PS4, která právě leží vybalená v nedbalkách přede mnou, je podle mého krásný kus hardware. Černá barva Jet Black ji sluší, stejně jako kombinace lesklých a matných plastů (stejné to mají i všechny nové xboxy) a i ten z boku přiznaný tvar ležatého kosodélníku je sexy. Jenže v tom ustoupila praktičnost designu.

  • PlayStation 4 je vyzrálý herní stroj, v němž společnost Sony zúročila své dosavadní herní zkušenosti. O revoluci však nelze hovořit. Konzoli lze vnímat jako další logický díl v evoluční skládačce, která mnohé věci usnadňuje a automatizuje, například udržování aktuálních verzí her, zatímco v jádru zůstává až překvapivě konzervativní.

  • HDR a PlayStation 4

    (www.dtest.cz)

    PlayStation 4 je herní konzole osmé generace, kterou Sony uvedlo na evropský trh v listopadu 2013 jakožto hlavní soupeřku konkurenčním herním přístrojům Microsoft Xbox One a Nintendo Wii U, které se do oběhu dostaly o několik měsíců dříve. Pozdější představení ovšem PS4 neuškodilo, prodejnost konzole byla od uvedení výborná a v současnosti se odhaduje, že PS4 na našem kontinentu zabírá 70 % trhu. Na celém světě bylo dosud prodáno přes 50 milionů kusů.