Recenze SEGA Mega Drive Mini

SEGA Mega Drive Mini
SEGA Mega Drive Mini
SEGA Mega Drive Mini
SEGA Mega Drive Mini

Odborné recenze

  • PlayStation Classic nás v redakci výběrem her moc nenadchl, zmenšené verze konzolí SNES a NES od Nintenda na tom byly o něco lépe a nyní se k vyvolávání nostalgie se svou trochou do mlýna připojuje i Sega. Pokud jste tedy v devadesátkách nepařili na PS1 a nesnesete ani NES a SNES, třeba vám oznámení zmenšené Sega Mega Drive se čtyřicítkou vybraných her udělá radost.

  • Není žádným tajemstvím, že Sega připravuje 16bitovou herní konzoli Mega Drive Mini (neboli Genesis Mini), která se pokusí svézt na retro vlně. Nyní společnost zveřejnila, kdy se konzole dostane na trh, kolik bude stát nebo jaké tituly si na ní zahrajeme. Herní konzole Sega Mega Drive, která se z důvodu problémů s licencí dostala na americký trh pod názvem Genesis, slaví třicáté výročí.

  • Mega Drive je obchodní název určený zejména pro evropské trhy, zatímco Genesis se zase používá v USA. Po hardwarové stránce to jsou identické stroje, co se týče výkonu. Ale bychom byli přesní, tak v USA (i v Japonsku například) se používala jiná zobrazovací norma u televizí (NTSC), v Evropě pak PAL, a tomu musí odpovídat i hardware (a i hry toto musí reflektovat). Dnes by se mohlo zdát, že to není podstatné, ale pozor!