Slovníček (herní konzole)

3D displej (trojrozměrný) — zobrazovací zařízení, které poskytuje hloubkové vnímání s hloubkovým fyziologickým vjemem.

Bundle — sada konzole a jedné či dvou her ve výhodném cenovém balení

EYE kamera/Kinect — modul umožňující snímání pohybu hráče během hry, někdy disponuje také funkcí ovládání pomocí hlasových povelů, nahrávání hry nebo zprostředkování video-hovorů přes Skype.

FPS — počet snímků za sekundu, čím vyšší, tím plynulejší hraní

Gamepad — vstupní zařízení k ovládání počítače nebo herní konzole používané při hraní počítačových her a videoher. Může být kabelový nebo bezdrátový. Některé gamepady obsahují pohybové senzory, reproduktory nebo 3.5mm výstup na sluchátka, vibrační motorek apod.

Handheld — lehká a malá kapesní herní konzole s vlastním napájením. Handheld má svůj název z anglického "držet v ruce".

HD Rumble — je bezpochyby jednou z těch zajímavějších nových funkcí, které přinesla konzole Nintendo Switch. Samotné Nintendo se chlubí, že lze pomocí těchto vibrací cítit pohyb virtuálních kostek ledu uvnitř ovladače nebo poznat nalévání vody.

Humble Bundle — program kolekcí počítačových her prodávaných přes webové stránky za libovolnou částku, kterou si určuje kupující. Humble Bundle se původně jmenoval Humble Indie Bundle, neboť byl především výpomocí vývojářům nezávislých her, kteří za své hry inkasovali původně velmi nízké částky.

Joystick — pákový ovladač usnadňuje ovládání zejména závodních a akčních her,

Multiplayer — hra o více hráčích. Herní termín převzatý z angličtiny označující možnost hrát tutéž hru ve stejný čas v několika hráčích najednou (i online s hráči z celého světa). Opakem multiplayeru je singleplayer.

Next-gen — označení pro herní konzole poslední generace.

PlayStation VR — headset pro virtuální realitu vyvíjený společností Sony Interactive Entertainment. Jako ovladač při hraní s tímto headsetem může být použit ovladač DualShock 4 anebo PlayStation Move, který byl pro hraní s PlayStation VR vytvořen.

Technologie 4K — rozlišení obrazu, které nabízí čtyřnásobný počet detailů oproti rozlišení FullHD. Když se přiblížíte k obrazovce, neuvidíte jednotlivé pixely.

Zpětná kompatibilita — díky ní lze spustit a bez problémů hrát i starší hry (obvykle určené pro předchozí model/y).