Recenze Xiaomi Watch S1

Xiaomi Watch S1
Xiaomi Watch S1
Xiaomi Watch S1
Xiaomi Watch S1

Odborné recenze

  • Xiaomi Watch S1 jsou velmi povedené chytré hodinky, které bojují s mantinely nastavenými výrobcem. Jejich hlavními přednostmi jsou skvělý displej, prémiové materiály, celá plejáda měření, prvotřídní výdrž na baterii s možností jejího bezdrátového nabíjení, možnost bezkontaktního placení i v rámci českých bank či dvojice řemínků rovnou v balení. Nevýhodou je omezený proprietární systém, neoriginální design, horší práce s notifikacemi nebo omezení placení pouze na tři bankovní domy.

  • Xiaomi Watch S1 nabízí za málo peněz opravdu hodně muziky. Ať už se jedná o safírové sklíčko, možnost bezkontaktního placení, která je přístupná naprosto všem majitelům účtu Curve, dlouhou výdrž či podporu bezdrátového nabíjení. Neduhy v podobě méně propracované haptické odezvy či některých systémových nedostatků lze tak snadno odpustit a hodinky vám mohu vřele doporučit.

  • Nové Xiaomi hodinky nemají po technické stránce moc šancí oslnit či ohromit, nicméně disponují klasickou výhodou, která je pro tuto čínskou značku ikonická. Za zařízení stejných kvalit jako od konkurence si řekne méně peněz, takže lidem, kterým uvedené parametry a vychytávky postačují, nasadí po právu brouka do hlavy. Když se výrobci podaří zapracovat například na odpovídání na zprávy, jistějším přidávání platební karty nebo možnosti hledat rovnou v kontaktech, budou to mít nejbližší konkurenti skutečně těžké.

  • Probojovat se do segmentu prémiových chytrých hodinek není jednoduché. Musíte mít skvěle vypadající zařízení, špičkové zpracování a skvělý software. Minimálně v prvních dvou bodech však Xiaomi Watch S1 zabodovaly. Tyto nové hodinky tedy minimálně svým designem a zpracováním míří opravdu mezi nejlepší hráče, jako je Samsung nebo Apple. Nebudou to však mít jednoduché. Stále je zde totiž dost věcí, na kterých musí v Xiaomi zapracovat.

  • V oblasti výdrže a zpracování Xiaomi Watch S1 jistě zabodovaly. Stále ale mají své nedostatky, na kterých musí výrobce zapracovat. Systému by neuškodilo menší doladění a vhod by přišly i širší možnosti zdravotních funkcí. Bezkontaktní placení je sice skvělé, zatím je však bohužel omezené jen pro zákazníky vybraných bank. I tak ale musíme Xiaomi Watch S1 pochválit, přestože je konkurence nemalá, věříme, že si i vzhledem k celkem nízké ceně hodinkou najdou své fanoušky.

  • U hodinek Xiaomi Watch S1 se najde pár věcí, které zkrátka nepotěší (a za které by inženýři v Xiaomi asi zasloužili trochu vyhubovat), ale v globálu u hodinek převažuje mnohem víc kladů než záporů. Zejména jejich design je dle mého skutečně krásný, placení pomocí nich pohodlné a měření aktivit a zdravotních funkcí spolehlivé. Když k tomu navíc přičtu velmi slušnou výdrž baterie, dostávám hodinky, které méně náročným uživatelům zcela určitě postačí a ty středně náročné dle mého taky neurazí.