Recenze Xiaomi Mi Watch

Xiaomi Mi Watch
Xiaomi Mi Watch
Xiaomi Mi Watch
Xiaomi Mi Watch

Odborné recenze

  • Existují dokonalé chytré hodinky, a jestli ano, co by měly umět? A co kdyby měly stát jen tři tisíce korun (99 eur)? Takovéto otázky si možná položili inženýři v Xiaomi, když navrhovali Mi Watch. Jestli se jim povedlo vyrobit „dokonalé“ chytré hodinky (v mezích dané cenové kategorie), prozradím na řádcích níže.

  • V segmentu chytrých hodinek nenajdeme tolik relevantních výrobců jako například u chytrých telefonů. Odvětví dominuje Apple se svými hodinkami Watch, v těsném závěsu je poté Samsung, Huawei/Honor a Amazfit. Xiaomi se vytrvale snaží tuto hegemonii nabourat, nicméně výrazněji se prosadit se mu stále nedaří.

  • Čínská značka Xiaomi nepřestává trh s chytrými zařízeními neustále překvapovat. Většina čtenářů pravděpodobně zná jejich chytrý náramek Mi Band, jehož všechny generace jsou dlouhodobým chytrým oblíbencem. Proč? Protože je levný a dost chytrý. Xiaomi Mi Watch byl dosud pouze na čínském trhu, ale teď se dočkal globálního vydání. Dodrží svého čínského jména a představí dostatek chytrosti za málo peněz?

  • Existují desítky, dost možná i stovky chytrých hodinek. Zatímco ty nejlevnější začínají na několika stokorunách, ceny těch nejdražších se pohybují v řádu desítek tisíc. Xiaomi má také několik želízek v ohni, přičemž k těm nejžhavějším patří hodinky pojmenované prostě Mi Watch. Jaké jsou, co umí, kde jsou jejich silné stránky a slabiny? Na to vám odpoví naše podrobná recenze Xiaomi Mi Watch.

  • Xiaomi Mi Watch vám dorazí v krabičce o velikostí dost podobné Apple Watchům. Uvnitř už kromě samotných hodinek najdete jen zrychlený návod a nabíjecí puk s magnetem pro lepší uchycení, který znáte ze spousty jiných hodinek. Nabíjení probíhá pomocí 2 pinů, nikoli indukce, tím pádem pokud máte telefon podporující reverzní nabíjení příslušenství, pro tyto hodinky jej bohužel nevyužijete.