Recenze Xiaomi Mi Watch Lite

Xiaomi Mi Watch Lite
Xiaomi Mi Watch Lite
Xiaomi Mi Watch Lite
Xiaomi Mi Watch Lite

Odborné recenze

  • Za poslední rok přibylo hned několik chytrých hodinek, jejichž pořizovací cena začíná hluboko pod hranicí 2 tisíc korun. Možná si říkáte, že tato zařízení nemohou nic nabídnout a budou trpět mnoha kompromisy. Nové Xiaomi Mi Watch Lite však nabízí velký displej, slušnou výdrž, měření srdeční frekvence a navrch přihodí dokonce i GPS.

  • V oblasti nositelné elektroniky Xiaomi bodovalo už svým levným náramkem Mi Band, jehož pátá generace je aktuálně v prodeji a mezi uživateli se těší obří oblibě. Nyní Xiaomi představilo nový model hodinek Mi Watch Lite, které také lákají především na velmi příznivou cenu (1 590 Kč) a monitorování celé řady aktivit, včetně těch sportovních. Ve výbavě jim nechybí ani integrovaná GPS. S designem si výrobce také příliš hlavu nelámal – inspirace u Apple Watch je tu více než zřejmá.

  • Dnes pokračujeme v maratonu recenzí „chytrých“ hodinek / sporttesterů. Dneska jsem si vzal na paškál Xioami Mi Watch Lite, to znamená odlehčenou verzi dospělých Mi Watchů recenzovaných minulý týden. Jestli se tedy rozhodujete jaké hodinky koupit nebo rozhodujete se zrovna mezi těmito dvěma typy, jste na správné adrese.

  • Hodinky designem zrovna neohromí – a když už, tak spíše negativně. Jsou celé černé, vyrobené z průměrného plastu a i když lícuje vše dobře a nikde nejsou patrné spoje od formiček z továrny, s luxusem se zde nepotkáte. Snad jediným hodnotnějším materiálem na těle Mi Watch Lite je kovové tlačítko na boku a skleněný ciferník.

  • Rozlišit chytré náramky od hodinek je docela kumšt, protože tyto segmenty se překrývají. I mezi náramky existují drahé kusy, které svým umem mohou konkurovat chytrým hodinkám. Stejně tak najdete chytré hodinky, které jsou vlastně jen převlečený chytrý náramek. Když však zúžíme výběr na maximální cenovku 2 000 Kč, nabídka je již docela limitující. Takřka bez výjimek zde najdete zařízení, která slouží primárně k měření aktivity a až sekundárně umí něco „chytrého“.

  • Xiaomi válcuje prodejní žebříčky s fitness náramkem Xiaomi Mi Smart Band 5, to ale neznamená, že zaostává na poli chytrých hodinek. Naopak uvádí novinku Xiaomi Mi Watch Lite, která se zdá být jakýmsi finančním kompromisem mezi náramkem a dražšími modely Smart watch. Rozbalujeme tedy krabičku a jdeme se hodinkám podívat trochu na zoubek.

  • Názory na Xiaomi Mi Watch Lite se dost různí, ale zcela upřímně, kde najdete hodinky s takovou cenovkou, které mají slušnou výdrž baterie, snímač tepové frekvence, monitoring spánku a navrch ještě zabudovanou GPS? Budete hledat těžko. Ano, Mi Watch Lite mají pár (nebo pár párů) chybiček, ale jako vstupní brána do světa smartwatchů, která netrhá vlasy z hlavy, to není úplně špatný kup.