Recenze Garmin Forerunner 55

Garmin Forerunner 55
Garmin Forerunner 55
Garmin Forerunner 55
Garmin Forerunner 55

Odborné recenze

  • Forerunner 55 je nejlevnější sportovní novinka od Garminu. Ačkoliv má své mouchy, rozhodně se jedná o nejlepší volbu pro někoho, kdo nechce přehnaně drahé zařízení, ale chtěl by sporttester od Garminu. Největší výhodou je určitě 14denní výdrž baterie a široká nabídka tréninkových funkcí, kterou začátečník a koneckonců i pokročilý sportovec rozhodně využije.

  • Hodinky jsou lehké, malé, na ruce je ani neucítíte. Absence barometru je daní za nízkou cenu, ostatně tuto funkci nemají ani o dost dražší hodinky Forerunner 245. Pro Garmin Pay pak platí to samé. Pokud chcete více funkcí, musíte si připlatit. Chcete-li ale hlavně běhat, plavat nebo jezdit na kole a nevadí vám, že nevidíte při aktivitě nadmořskou výšku a nastoupené metry, není hodinkám co vytknout. Ideální pro dítě nebo ženu, která nechce mít na ruce cibule jako Fénix 6X.

  • Musím říct, že GPS hodinkami Forerunner 55 mi udělal Garmin velkou radost. Ne snad, že bych byl v úžasu z nějakých nových High-End technologií, to v žádném případě, ty jsou vyhrazeny jiným modelům. Jde o to, že jako základní model sportovní řady dospěl a tvrdě dotírá na své „větší kolegy“.

  • Forerunner 55 bych určitě zařadil do užšího výběru pro lidi, co chtějí začít sportovat. Jsou lehké, nepřekáží a pro někoho, kdo začíná a nedokáže si představit nosit celý den sportovní hodinky je tento model super volba. Stále je lze střídat s klasickými hodinkami a nemusí vám to vadit. Pokud ale budete FR 55 mít neustále na ruce, dokážou podat zajímavé informace i začátečníkovi tak, aby jim rozuměl.

  • Garmin Forerunner je sporttester v pravém slova smyslu. Oproti smartwatch, které jsou občas taky nazývané sporttestrem, jde ale z Forerunnerů cítit důraz na výkon. Forerunnery jsou výborným vstupem do světa velkých sporttesterů a dostanete z nich víc, než byste za jejich přijatelnou cenu čekali. Dlouhá výdrž baterie, relativně přesný snímač tepu ze zápěstí, přizpůsobitelné sportovní módy a další vychytávky, to je to, proč myslíme, že nové 55 fakt stojí za to.

  • Garmin Forerunner 55 jsou ideální hodinky určené pro začínající běžce, sportovce, kteří nechtějí složitou navigaci, ale jen amatérsky sportovat, zlepšovat se. Ale zároveň to mohou být dost dobře velmi lehké, kompaktní a přesné hodinky pro atleta, závodníka, který ví, co chce, jak pracovat se sporttesterem a nepotřebuje využívat dalších funkcí nejlepších modelů, například Fenix 6.

  • Garmin Forerunner 55 jsou skvělé základní hodinky, které si najdou spoustu spokojených uživatelů. Jejich výhodou je i jednoduché první nastavení, kde si v pár kliknutích z nově rozbalených hodinek, uděláte funkční sporttester. Sedí jak na dámských, tak pánských rukách. Na jedno nabití vydrží celkem slušnou dobu i při zapnuté aktivitě s GPS.