Recenze Xiaomi Redmi Note 8 Pro

Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Xiaomi Redmi Note 8 Pro

Odborné recenze

  • Telefony Xiaomi Redmi Note se vyznačovaly velkou obrazovkou, dobrou výdrží na jedno nabití a solidním hardwarem. Je tomu tak i poté, co se Redmi stalo samostatnou značkou? Na to vám odpoví naše podrobná recenze Redmi Note 8 Pro. Testování probíhalo tři měsíce, takže se dělíme o relativně dlouhodobé zkušenosti.

  • Po jarním bestselleru Redmi Note 7 dorazil na český trh jeho nástupce Redmi Note 8 Pro. Dceřiná značka Xiaomi tak s tímto modelem znovu přináší nekompromisní poměr ceny a výbavy, ale v době představení se pochlubila i světovým prvenstvím v podobě 64Mpx fotoaparátu. Uživatele však hlavně potěší přítomné NFC, jehož absence byla největší nevýhodou předchůdce. Trochu zvláštní strategii ale firma zvolila v tom, že na český trh tentokrát nedorazí menší varianta Redmi 8. Zákazníci jsou tedy nuceni si koupit rovnou testovaný větší model.

  • Žhavá novinka Redmi Note 8 Pro na první pohled tváří jako zcela obyčejné zařízení. Po pár dnech zkušeností však zjistíte, že se jedná o neobyčejně nevšední produkt. Na náš malý trh totiž Redmi přináší několik prvenství, které (zatím) nikde jinde neseženete, jako je třeba 64Mpx fotoaparát či herní čipset od MediaTeku. Jaký Redmi Note 8 Pro je a jakou sílu mají jeho trumfy proti konkurenci? To se dozvíte v naší recenzi!

  • Xiaomi letos chrlí jeden telefon za druhým a Note 8 Pro přichází jen půl roku po uvedení 7 řady. Je prvním zástupcem osmičkové řady Notů a na test mi dorazil v této perleťově bíle barvě, která jako by z oka vypadla Samsungům A50 nebo A70. Druhá podobnost, která je samozřejmě čistě náhodná je rozložení semaforu kamer, které mi neskutečně připomíná Honor 20 Pro. Pouze s tím rozdílem, že místo trojnásobného zoomu je tady čtečka otisků prstů. Po letech výroby čteček se asi očekává, že bude fungovat rychle a spolehlivě, ale tady jsem byl tou rychlostí ohromen. Prostě rychlejší odemčení telefonu jsem snad ještě neviděl.

  • Xiaomi oznámilo na začátku tohoto roku, že řada mobilů Redmi se osamostatní a nově ponese označení Redmi by Xiaomi. V podstatě se jedná o mobilní telefony středních a nižších tříd. Přímo pod značkou Xiaomi budou jen vybavenější modely. Redmi nedávno představilo novinky Redmi Note 8 a Redmi Note 8 Pro, dnes se podíváme na druhý zmíněný model. Nabízí zajímavé specifikace a velmi příznivou cenu, ale některé může odradit například použitý procesor.