Recenze Xiaomi Redmi 9A

Xiaomi Redmi 9A
Xiaomi Redmi 9A
Xiaomi Redmi 9A
Xiaomi Redmi 9A

Odborné recenze

  • Jak Redmi 9A, tak Redmi 9C dávají zcela jasně najevo, že jsou pro méně náročné zákazníky. Čtečka v displeji? V žádném případě! První z dvojice dokonce nenabízí ani čtečku otisků. Můžete ho odemknout pouze postaru, tj. tlačítkem pro zapnutí/vypnutí + gesto nebo PIN, případně použít obličej. Ještěže druhá z novinek má alespoň tu konvenční umístěnou na zádech.

  • O Redmi 9A jsme informovali již včera, kdy byly k vidění oficiální evropské ceny telefonů. Tento vstupní model slibuje výbavu skutečně základního kusu. Hovoříme o 6,53palcovém LCD displeji s rozlišení HD+, plastovou konstrukcí a nejnovějším Androidem 10. O výkon se stará kromě 2 GB operační paměti ještě úložiště s kapacitou 32 GB a především čipová sada Helio G25 od MediaTeku. Jde o jeden z nejzákladnějších procesorů s taktem 2 GHz.

  • Jak malajské zastoupení Xiaomi oznámilo, tak také učinilo. Dnes světu představilo dvě novinky odnože Redmi, konkrétně levné modely 9A a 9C, které doplňují řadu Redmi 9. Oba telefony budou lákat hlavně velkými displeji a velmi slušnými cenami. Oba mají displeje o velikosti 6,53 palce, přičemž základní Redmi 9A disponuje HD rozlišením, Redmi 9C HD+ rozlišením.

  • elefon Redmi 9A je poháněn čipsetem MediaTek Helio G25, kterému sekundují 2 GB operační paměti RAM a 32 GB úložiště. Přední stranu pak pokrývá 6,53″ LCD displej s HD+ rozlišením a kapkovitým výřezem, kde je ukryta 5 megapixelová sellfie kamerka. O výdrž se postará 5 000 mAh baterie. Na zadní straně nalezneme pouze jedinou čočku fotoaparátu s rozlišením 13 megapixelů.