Recenze Xiaomi Redmi 8

Xiaomi Redmi 8
Xiaomi Redmi 8
Xiaomi Redmi 8
Xiaomi Redmi 8

Odborné recenze

  • Smartphone Redmi 8 vychází z modelu Redmi 8A, který byl představen před dvěma týdny. Telefony spolu sdílí design, displej i celkovou velikost, avšak právě představený Redmi 8 mění plastová záda za skleněná, a přidává na ně sekundární kamerku a čtečku otisků prstů. Pod zadní sklo byly navíc umístěné barevné fólie se zajímavou texturou, které budou k mání v modré a červené barvě, kromě toho bude telefon nabízen v konzervativní černé bez jakýchkoliv výstřelků.

  • I přestože jde o jeden z nejlevnějších telefonů tohoto čínského výrobce, mohou se zákazníci těšit na velkorysou obrazovku s úhlopříčkou 6,22″, zabírající zhruba 89 % čelní strany. Rámečky kolem obrazovky jsou díky tomu přiměřeně tenké. Dále v tomto prostoru najdeme reproduktor pro hovory a prakticky neviditelné snímače okolního světla a přiblížení. Co však u Redmi 8 budete hledat marně, je notifikační LED – tu telefon prostě nemá.

  • Po nedávno představeném zcela základním Redmi 8A jsme se dnes dočkali očekávaného Redmi 8. Ten lze považovat za jakousi rozumnou vstupenku do světa smartphonů. Nabízí 6,22palcový IPS displej s HD+ rozlišením. O ochranu se stará sklíčko Gorilla Glass 5. Pod kapotu výrobce nastěhoval procesor Snapdragon 439, který se pojí minimálně s 3GB operační pamětí a 32GB úložištěm.