Recenze Xiaomi Redmi 7A

Xiaomi Redmi 7A
Xiaomi Redmi 7A
Xiaomi Redmi 7A
Xiaomi Redmi 7A

Odborné recenze

  • Nedá se tvrdit, že by nedošlo na kompromisy: Redmi 7A samozřejmě nese jasné znaky příslušnosti k té nejdostupnější třídě modelů, ovšem zároveň máme pocit, že se Xiaomi rozhodlo v takovém případě správně ušetřit zejména na designu, aby byl prostor pro dostatečný hardware. Výsledkem tak je smartphone, který sice po stránce vzhledu asi nikoho neoslní, ale poslouží poměrně slušně a možná svými možnostmi i překvapí.

  • Segment nejlevnějších chytrých telefonů byl vždy tak trochu otloukánkem. Není to tak dávno, kdy zakoupení toho nejlevnějšího kusu znamenalo v podstatě vyhozené peníze, neboť telefon samotný byl použitelný jen s obtížemi. Doba naštěstí pokročila a telefony z nejlevnějších pater cenové hladiny lze konečně považovat za použitelné. Je toto případ také modelu (Xiaomi) Redmi 7a? To se dozvíte v naší recenzi.

  • Pod značkou Redmi dnes došlo k oficiálnímu odhalení základního modelu 7A, který přímo navazuje na loňské Redmi 6A. Brzy zjistíme, že novinek skutečně není mnoho. Například displej není nijak přerostlý, má nadále 5,45palcovou úhlopříčku a HD+ rozlišení. Pod kapotu se nastěhoval solidní procesor Snapdragon 439 spojený s 3GB operační pamětí a 32GB úložným prostorem. K dispozici však bude i slabší varianta s pouze 2GB RAM a 16GB úložištěm.

  • „Vlajkové lodě“ recenzuje téměř každý, ale najít podrobné testy nejlevnějších telefonů nebývá často úplně jednoduché. Když ani bezmála čtvrt roku po představení neexistovala na českém internetu recenze Redmi 7A, rozhodli jsme se, že se do ní pustíme sami. Určitě budeme první a dost možná také jediní, kdo nejlevnější chytrý telefon pro nenáročné otestuje. Telefon Redmi 7A pořídíte v našem e-shopu ve třech barvách (černé, modré a červené) a ve dvou variantách.

  • Ještě donedávna bylo možné si Android vychutnat plnými doušky pouze na vrcholových modelech z dílen Samsungu či Sony, aby se uživatel nesetkal pouze se slideshow telefonních funkcích a nervydrásajícím zasekáváním. Tento stejný recept jsme mohli například vidět u počítačových beden, které se hrdě vystavovaly na policích supermarketů s nálepkou Vista Capable. Výsledek byl stejný, jelo to, ale to je tak vše.