Recenze Xiaomi Mi Note 10

Xiaomi Mi Note 10
Xiaomi Mi Note 10
Xiaomi Mi Note 10
Xiaomi Mi Note 10

Odborné recenze

  • Xiaomi učinilo za pouhých devět let existence neuvěřitelný pokrok a z malé společnosti o několika lidech vyrostl jeden z nejznámějších výrobců smartphonů na světe. Svou pozici na trhu Xiaomi navíc neustále posiluje a jedním z pro výrobce důležitých modelů je i dnes testovaný Mi Note 10. Jde totiž o první sériově vyráběný smartphone se 108Mpx fotoaparátem, kterému navíc dělá společnost celkem pět dalších snímačů.

  • Xiaomi na náš trh těsně před Vánoci přináší novinku, se kterou se uchází o titul mobilní fotografické extratřídy. V tom má Xiaomi Mi Note 10 pomoci především nový, 108MPx senzor, se kterým právě Xiaomi přichází na trh jako první na světe. Samotný fotosnímač o rekorním rozlišení by však rekordní prodeje nepřinesl a tak Mi Note 10 přichází i s dobrou výbavou, ve které dělá jen několik málo kompromisů.

  • Čínská společnost Xiaomi před měsícem představila svůj nový vlajkový smartphone Mi Note 10 (v Číně se prodává jako Mi CC9 Pro). Odhaleny byly i vlastní chytré hodinky Mi Watch, které rovněž lákají na velmi dobrou výbavu a příznivou cenu. Samotný Mi Note 10 zaujme především špičkovým 108Mpx fotoaparátem, kterému dělají doprovod fotoaparáty s 2x a 5x optickým přiblížením, širokoúhlý snímač a také makro kamerka.

  • V nabídce čínské značky Xiaomi je typ Mi Note 10 trochu neobvyklým zjevem. Razí totiž zcela jinou filozofii než většina produktů značky: cenová dostupnost je vlastně ta tam, za špičkovými specifikacemi se úplně tento typ nežene. A přesto jde o atraktivní smartphone, který má co nabídnout, hlavně v oblasti fotoaparátu a výdrže baterie. Když před řadou let začínal Huawei navyšovat ceny svých top modelů a začal se přesouvat do světa prémiových smartphonů, mnozí tehdy nevěřili, že by mohl uspět.

  • Okolo Xiaomi Mi Note 10 se strhnul pořádný humbuk. Stačila k tomu jediná věc: skokový nárůst rozlišení fotoaparátu. 108 megapixelů! Nejvyšší rozlišení mezi mobily! Bude to stačit na nejlepší fotoaparát? Má takové rozlišení smysl? Kde se vývoj zastaví? Máme chtít 5 a více objektivů? Jen se v celém tom kolotoči trochu zapomnělo, že mezi smartphone a fotoaparát nepatří znaménko rovná se. Jaký tedy Mi Note 10 je?

  • Nový Xiaomi Mi Note 10 má pět objektivů a snímač s neuvěřitelným rozlišením 108 megapixelů. A mně to prostě nedalo, mobil jsem si půjčil a dva týdny si s ním poctivě hrál. A zde je tedy má recenze. Proč testovat Xiaomi Mi Note 10? Proč se tím zabývat? Jednak to je technologicky zajímavé, druhak Xiaomi Mi Note 10 musí patřit do mého přehledu nejlepších fotomobilů.

  • Xiaomi Mi Note 10 je první telefon na světě se 108MP fotoaparátem. Čím víc pruhů, tím víc Adidas. Platí to ale stejně tak u MP foťáku? To vám objasní dnešní recenze. Vymyslet úplně nový design mobilního telefonu je asi něco, jako znovu objevovat kolo. Můžete udělat větší, menší, širší, užší, alen akonec stejně skončíte u kola. Xiaomi si ovšem hlavu poslední dobou moc neláme, vezme osvědčený model konkurence a prostě ho jen napodobí.