Recenze Xiaomi Mi 10T Lite

Xiaomi Mi 10T Lite
Xiaomi Mi 10T Lite
Xiaomi Mi 10T Lite
Xiaomi Mi 10T Lite

Odborné recenze

  • Čínská společnost Xiaomi před dvěma měsíci představila nové smartphony modelové řady Mi 10T, která čítá celkem tři modely. Na nejvybavenější model Mi 10T Pro jsme vám přinesli první českou recenzi ihned po jeho uvedení. V tomto testu jsem se naopak zaměřili na nejlevnější z dané trojice – model Mi 10T Lite. Novinka opět láká na skvělý poměr ceny a výkonu. Ve výbavě najdeme procesor Snapdragon 750G s podporou 5G a velký 6,67palcový IPS displej, který se pyšní obnovovací frekvencí 120 Hz.

  • Xiaomi nasadilo do předvánočního rybníka velmi dravou štiku ve střední třídě. Je jí model Xiaomi Mi 10T Lite s podporou sítí 5G a 120Hz displejem. Telefon se na českém trhu prodává ve třech barevných variantách (šedá, modrá, růžová s přechodem do tyrkysové) a dvou paměťových verzích 6 + 64 GB a 6 + 128 GB za 7 990 Kč, resp. 8 990 Kč.

  • Jen několik měsíců po povedeném modelu Mi 10 Lite 5G přišlo Xiaomi s nástupcem Mi 10T Lite. Rovněž nabízí 5G konektivitu a jménem odkazuje na aktuální top modely. Novinka sice tentokrát vsadila na nepatrně slabší procesor, ale má větší displej, který sice základní AMOLED vyměnil za IPS, ovšem se 120Hz frekvencí. Vylepšením je i silnější baterie s rychlým dobíjením.

  • Pokud nejste Jarda Jágr nebo Andrej Babiš, určitě většinou při nákupu přemýšlíte nad tím, jestli vložené investice budou odpovídat užitné hodnotě. Samozřejmě, každý má ten práh, kolik hodlá utratit za mobil jiný, ale dneska už jsou i levnější mobily natolik dobré, že kolikrát stačí oželit pár fíčurek navíc, ušetřit a dostanete hodně dobrý telefon. Schválně, bude jedním z těch telefonů Mi 10T Lite? Na to vám odpoví dnešní recenze.

  • Xiaomi dnes nepředstavilo jen Mi 10T a Mi 10T Pro, dostalo se i na odlehčenou variantu Mi 10T Lite. Vybavena je 6,67palcovým IPS displejem s Full HD+ rozlišením a 120Hz obnovovací frekvencí. To je sice nepatrně méně než u dvou vyspělejších sourozenců, ale v praxi nebude rozdíl okem takřka rozeznatelný.

  • Na dnešní tiskové konferenci, která se vzhledem k pandemii koronaviru uskutečnila online, nepředstavila společnost Xiaomi pouze nabušené Mi 10T a Mi 10T Pro, ale také osekanější verzi s přídomkem „Lite“. Ta se snaží zaujmout dobrou výbavou a hlavně nižší cenou, díky které by mohla zaujmout významné množství zákazníků. Přestože výbava je v případě Lite varianty Mi 10T o něco slabší, telefon se v žádném případě nemá za co stydět.