Recenze Sony Xperia 1 III

Sony Xperia 1 III
Sony Xperia 1 III
Sony Xperia 1 III
Sony Xperia 1 III

Odborné recenze

  • Brousíte si zuby na regulérní vlajkovou loď, ale nechcete se vzdát 3,5mm jacku nebo slotu pro paměťové karty? Pak je řešením Sony Xperia 1 III, která vše zmíněné nabídne a k tomu přihodí velký OLED displej bez výřezu i unikátní teleobjektiv.

  • Sony patřilo dlouhá léta mezi přední výrobce telefonů. Postupně však vliv této značky začal upadat. Společnost svůj boj na poli smartphonů ale nevzdává. Novým přírůstkem do portfolia je špičkově vybavená vlajková loď Sony Xperia 1 III. Novinka opět zaujme netradičními proporcemi, za které může nezvykle protáhlý OLED displej se 4K rozlišením, podporou HDR a 120Hz obnovovací frekvencí. O prvotřídní filmový zážitek se postarají i přední stereo reproduktory s podporou Dolby Atmos.

  • Sony s modelem Xperia 1 III míří do nejvyšších pater nabídky telefonů. To předznamenává již samotná cenovka téměř 34 tisíc korun, ale i nadupaná výbava, v níž nic nechybí. Chloubou této vlajkové lodi jsou potom fotoaparáty včetně opticky stabilizovaného periskopového, skutečně zoomovacího teleobjektivu a skvěle fotící hlavní foťák.

  • Na první pohled si výrobce drží svůj charakteristický design, letos však přidává například vcelku unikátní novinku v podobě fotoaparátu s proměnlivou ohniskovou vzdáleností u jednoho snímače nebo zaujme 4K 120Hz displejem. Bude to ale stačit?

  • V srpnu letošního roku jsme se dočkali očekávané vlajky od Sony. Ta si pro nás připravila protáhlý 6,5″ OLED displej s vysokou obnovovací frekvencí 120 Hz a jeden z nejvýkonnějších procesorů současnosti Qualcomm Snapdragon 888. Pro někoho může být i výhodou přítomnost 3,5mm jacku nebo slot pro microSD kartu, které jsou v dnešní době na ústupu. Dokáže však telefon obhájit svoji pozici a najít si cestu ke svým zákazníkům, nebo zůstane v rukou zarytých fanoušků a skončí zapomenut?

  • Další štíhlý telefon od Sony nabízí špičkovou výbavu a kvalitní fotoaparáty. Originální design konstrukce je nepřehlédnutelný a pokud hledáte trochu „hranatější“ telefon, zvolíte správně. A milovat budete nejen jeho tvary.