Recenze Samsung Galaxy XCover Pro

Samsung Galaxy XCover Pro
Samsung Galaxy XCover Pro
Samsung Galaxy XCover Pro
Samsung Galaxy XCover Pro

Odborné recenze

  • Skutečně odolných telefonů je na trhu jako šafránu. Pokud se budeme bavit o odolném telefonu, který ale nevypadá jako tank, je jich ještě méně. Samsung se o takové telefony snaží ve své řadě XCover. Letos jsme se dočkali dokonce dvou přírůstků, přičemž dnes testovaný Galaxy XCover Pro není špatně vybaven. Dokáže si však obájit vysokou cenu kolem 13 tisíc korun?

  • Outdoorových smartphonů s logem některé z tradičních mobilních značek je na trhu naprosté minimum. Samsung Galaxy Xcover Pro tak prakticky nemá konkurenci. Na to Samsung také trochu hřeší – za odolný smartphone střední třídy si totiž nechá pořádně připlatit. Je to velmi okrajový druh, který však má u zákazníků relativně úspěch.

  • Samsung po letech konečně uvedl na trh smysluplného zástupce modelové řady Galaxy Xcover, která se odjakživa vyznačovala vysokou odolností. Jako důkaz poslouží sedm let starý crashtest Xcoveru 2, který na Islandu přežil škrábání ledovce, termální vodu, parní saunu, styk se sopečným štěrkem i přejetí autem. Nový Galaxy Xcover Pro tak má rozhodně na čem stavět.

  • Samsung se vrací se svou řadou odolných smartphonů Xcover. Přívlastek „Pro“ tu není jen tak, nový kousek se snaží povýšit do vyšších sfér. Má tam ale co pohledávat, nebo je pod tlustou skořápkou Xcover Pro ukryta velmi křehká duše? To se dozvíte v naší recenzi! Galaxy Xcover Pro, modelovým označením SM-G715F/DS, se nesnaží přímo navázat na loňský Xcover 4s, ale být jeho (výrazně) vyšší paralelou.