Recenze Samsung Galaxy S20 Ultra

Samsung Galaxy S20 Ultra
Samsung Galaxy S20 Ultra
Samsung Galaxy S20 Ultra
Samsung Galaxy S20 Ultra

Odborné recenze

  • Pro ty, kteří chtějí to nejlepší, Samsung připravil skvěle vybavenou řadu Galaxy S20. Ta je sice o model „e“ chudší, zato však nabízí technologiemi vyzbrojenou novinku s označením Ultra. Jak se nám Galaxy S20 Ultra 5G osvědčil? To prozradím v této recenzi. Samsung Galaxy S20 Ultra 5G je nejlépe vybaveným zástupcem letos představené řady Galaxy S20.

  • Pro pořádek shrnu opravdu jen to nejpodstatnější. S20 Ultra je nejvyšším modelem S20 řady a je spíš něco jako bonbónek nebo třešnička na dortu k hlavním dvěma modelům. S20 Ultra hodně překvapila v prodejích. Samsung původně čekal, že se tohoto modelu prodá z celého objemu S20 jen asi 10%, ale nakonec se podíl vyšplhal až na 30%. To je hodně zajímavé číslo, protože se dlouhou dobu předpokládalo, že pokud se cenou své vlajky přiblížíte ceně telefonů Apple, každý už si koupí Apple.

  • Z trojice stěžejních modelů řady Galaxy S20 od Samsungu zcela nejvýrazněji vyčnívá Galaxy S20 Ultra. Pokud letos chcete to nejvybavenější od Samsungu, chcete Ultru, která v maximální výbavě atakuje hranici bezmála 40 tisíc korun! Kompromisů je ale naprosté minimum. Překousnout budete muset zejména rozměry, které mají daleko ke kompaktnosti. Pokud vám však pocit těžšího „železa“ nevadí, je jasné, že testovaný model patří mezi absolutní špičku Androidů současnosti.

  • Ultravýkonný, ultravybavený a ultravelký smartphone za ultravysokou cenu je momentálně nejlepším smartphonem v našich dlouhodobých srovnávacích testech a na čelném postavení ještě dlouho zůstane. Kromě brutálního výkonu nabízí tento smartphone 6,9” OLED displej s vysokým rozlišením a 120Hz obnovovací frekvencí, perfektní fotoaparát i zpracování a navíc 5 000mAh baterii.

  • Samsung Galaxy S20 Ultra 5G patří k ostře sledovaným fotomobilům letošního roku – jako vlajková loď spoluurčuje, kam se focení mobilem v příštích letech vydá. Tedy jsem se ho rozhodl podrobně otestovat v nejrůznějších situacích. Sledovat souboj hlavních hráčů světa mobilních telefonů je každý rok napínavější. A to jak pro běžné spotřebitele, tak i pro poučené pozorovatele světa focení, protože – marná sláva – právě z této bitvy se odvine, jak bude svět fotografování vypadat v příštích letech.

  • Nejnovější řada telefonů Samsung Galaxy S20 je pro korejskou společnost značně specifická. Že se jedná o velký krok dopředu značí i skok v názvu, kdy namísto Galaxy S11 máme Galaxy S20. Kromě toho si Samsung připravil i zbrusu novou verzi Ultra, která nabízí jen to nejlepší, včetně 108 MPx fotoaparátu. Telefon Samsung Galaxy S20 Ultra 5G už nějakou tu dobu v redakci testujeme. Co se nám na telefonu líbilo, nebo naopak nelíbilo, si povíme v dnešní recenzi.

  • Únor každoročně patří Samsungu a představení jeho vlajkových modelů a ani tentokrát tomu nebylo jinak. Jen ve značení nastala trochu nečekaná změna, jelikož místo řady Galaxy S11 jsme se dočkali skoku rovnou na Galaxy S20. Samsung tímto krokem chce odstartovat novou dekádu plnou dalších inovací, a navíc mu nyní název modelových řad bude skvěle ladit s aktuálním rokem.

  • Tentokrát se nám dostal do ruky nejvyšší model mobilního telefonu od Samsungu – Galaxy S20 Ultra 5G. Označení Ultra přináší zejména dokonalý 108Mpx fotoaparát a 100× Space Zoom. Co dalšího tento špičkový telefon nabízí? Jaké inovace přináší? A vyplatí se investovat téměř 40 tisíc Kč do mobilního telefonu? Odpovědi se vám pokusíme přinést v následující recenzi.

  • Už od prvního S je okolo nejznámější a nejlepší řady telefonů Samsung Galaxy pořádné haló. Nové funkce, překonávání konkurence, nečekaná překvapení, stylový design, softwarové vychytávky i trocha soutěživosti, kdy korejský výrobce ukazuje, že umí nejen hardware, ale i služby na úrovni Applu. Pokaždé se to zatím podařilo, někdy více, někdy méně.