Recenze Samsung Galaxy Note10

Samsung Galaxy Note10
Samsung Galaxy Note10
Samsung Galaxy Note10
Samsung Galaxy Note10

Odborné recenze

  • V této recenzi jsem se podíval na menší Samsung Galaxy Note10, který se snaží zaujmout svým líbivým designem, zakřiveným displejem s úhlopříčkou 6,3palce, výbornými fotoaparáty, stereo reproduktory a stylusem ukrytým přímo v konstrukci mobilu. V době psaní recenze se mobil prodával za cenu lehce pod 22 000 Kč s DPH.

  • Řada Galaxy Note představuje to vůbec nejlepší, co Samsung v každém roce ukáže a dodá zákazníkům. Výjimkou není ani rok 2019. Tentokrát však Samsung dává na výběr velikost. Menší verze má sice pár ústupků, ale nadále se chlubí precizním designem, špičkovým výkonem nebo jedinečným S-Pen. Hned na úvod si řekneme, že Galaxy Note10 na dálku takřka nemáte šanci rozeznat od Galaxy Note10+. Oba vypadají stejně, ale mírně se liší výbavou.

  • Samsung letos u řady Note sáhl k nečekanému kroku. Nabízí totiž dva různé modely lišící se velikostí. Drobné rozdíly najdeme i ve výbavě, ale ty nejsou tak podstatné. Kompaktní Note 10 je tak smartphonem, který vlastně Samsung doposud nenabízel. A zároveň asi důkazem, že trend růstu úhlopříček asi narazil na svůj limit. Velkolepým představením v New Yorku letošního léta uvedl Samsung již svou desátou řadu oblíbeného Notu.

  • Samsung Galaxy Note 10 je nová řada telefonů pro práci i volný čas, výkonu mají oba na rozdávání. Dva modely se liší hlavně velikostí displeje (6,3 vs. 6,8 palců), na první pohled mezi nimi rozdíl nepoznáte. Na test jsme obdrželi model Note 10 s lesklými zády v provedení Aura Glow. V prodeji najdete i černou variantu Auta Black.

  • Ne sice tak moc jako Galaxy S10e, ale tento příjemný rozdíl proti většině top modelů ostatních výrobců je znát. Prodává se za 25 tisíc ve třech barevných provedeních, přičemž vedle konzervativní bílé a černé je tu zářivá Aura Glow. Displej má sice 6,3″, ale naprosto minimální rámečky, takže velikost těla činí 6,63″. Průstřel uprostřed není moc velký a ani nepůsobí rušivě, byť odpůrci takového zasahování do displejů spokojeni nebudou.

  • Po modelech Galaxy S uvádí Samsung už pravidelně i smartphony Note vybavené tužkou. My jsme vyzkoušeli menší variantu Note 10, která oproti modelu Plus lépe padne do kapsy a do ruky, a je dokonce o něco štíhlejší než smartphone S10+. Kromě velikosti jsou oba smartphony Note téměř identické. OLED displej verze Note 10 má úhlopříčku 6,3 palce, zabírá téměř celou přední stranu a má zaoblené hrany, takže se telefon pohodlně drží.