Recenze Samsung Galaxy A71

Samsung Galaxy A71
Samsung Galaxy A71
Samsung Galaxy A71
Samsung Galaxy A71

Odborné recenze

  • Střední třída v podání Samsungu se v roce 2020 nijak zásadně neliší od loňska. Dnes testovaný Galaxy A71 nabízí skutečně velký displej, čtveřici zadních fotoaparátů, opravdu velmi tenké tělo a svižné nabíjení. Přesto se nám na mysl vkrádá otázka, zda to bude stačit na obhájení aktuální 12tisícové ceny.

  • Pro půlku lidí je značka Samsung symbolem předraženého Androidu, pro jiné jediný výrobce schopný věhlasem konkurovat Applu. Za sebe musím přiznat, že z pohledu těchto dvou stran si zasloužím označení kolaboranta. Dřívější antipatie nahradilo vlastnictví, byť jiného, než recenzovaného modelu. Ale že by byl každý Samsung bezchybný? Nebo že by byl právě Samsung Galaxy A71 tím, kdo změní váš názor? Mohl by!

  • „Áčková“ řada u Samsungu vždy sloužila jako jakýsi předstupeň před nejvybavenějšími vlajkovými modely. Její předností bylo kvalitní zpracování, slušné hardwarové parametry a oproti prémiové řadě také nižší cena. Po velkých změnách v produktových řadách máme nyní co do činění s novou řadou Galaxy A, která na slávu svých předchůdců příliš navazovat nechce. Přitom minulá generace řady Galaxy A přinesla velmi zdařilé kousky jako například Galaxy A50, nebo Galaxy A70.

  • Zatímco loni se Samsung odvázal a prodával v Česku hned sedm modelů řady Galaxy A, letos si zatím musíme vystačit (v době psaní recenze) jen se dvěma telefony. U obou je patrný větší důraz na mobilní fotografii. Testovaný Galaxy A71 má navíc větší AMOLED displej, slušnou kapacitu baterie i přijatelný výkon. Má však oproti loňské Galaxy A70 něčím výrazně navrch, čím by ospravedlnil cenový rozdíl tří tisíc korun?

  • Ačkoliv top modely jsou pro čtenáře, a i pro nás redaktory většinou zajímavější, jelikož přinášejí skutečné inovace, to hlavní gro v prodejích tvoří střední a nižší třída. Proto se dnes podíváme na jednoho nového zástupce, kterým je model Galaxy A71 od Samsungu. Osobně jsem testoval naposledy střední třídu tohoto korejského výrobce v podobě Galaxy A8, a tak jsem o to víc zvědavý, kam se celá řada Galaxy A posunula.

  • Galaxy A71, nový model smartphonu Samsung vyšší střední třídy, na první pohled upoutá svým jasným a barvami zářícím SuperAMOLED displejem s kapkovitým výřezem, pokrývajícím většinu přední strany telefonu. Displej ale skrývá i největší slabinu Galaxy A71, kterou je pomalý a nepříliš spolehlivý senzor otisků prstů, ukrytý pod krycím sklem. Galaxy A71 ale můžete spolehlivě odemykat i pomocí rozpoznání obličeje.

  • Model vyšší střední třídy Galaxy A71 patří u Samsungu k dražším strojům, má však i špičkové funkce blízké top modelům. Takové ambice chce mít i fotoaparát, ale jak ukazuje výsledek testu organizace DxO Mark, zdá se, že vyladění u Samsungu trochu odflákli. V testu organizace DxO Mark se čím dál častěji objevují i smartphony střední třídy a ukazuje se, že stále na špičkové modely nemají.