Recenze Samsung Galaxy A52 5G

Samsung Galaxy A52 5G
Samsung Galaxy A52 5G
Samsung Galaxy A52 5G
Samsung Galaxy A52 5G

Odborné recenze

  • Samsung před nedávnem představil nové smartphony střední třídy Galaxy A52 a Galaxy A72. V této recenzi se zaměříme na největší lákadlo „áčkové“ řady – model Galaxy A52 ve verzi s podporou 5G. Ten navazuje na velmi úspěšný model Galaxy A51, který se stal vůbec nejprodávanějším telefonem loňského roku. Vše nasvědčuje tomu, že letošní Galaxy A52 na jeho úspěchy naváže.

  • Jihokorejský Samsung dlouhodobě vylepšuje svou stěžejní řadu telefonů střední třídy Galaxy A. K těm opravdu nejzajímavějším pak patří modely A5x a A7x (druhé číslo odpovídá aktuální generaci). Letošní Galaxy A52 přichází ve dvou variantách – 4G LTE a 5G. A rozdíl opravdu není jen v konektivitě. Pro milovníky progresivní střední třídy s příslibem budoucí jistoty jménem 5G je Galaxy A52 jedním z hlavních adeptů na nový smartphone. Zaslouženě? Na to si odpovíme v naší recenzi!

  • Při pohledu na statistiky prodejů za loňský rok zjistíme, že Samsung Galaxy A51 bezkonkurenčně dominoval prodejům, co se týká smartphonů s Androidem. Upřímně, sám tomu moc nerozumím, jelikož Galaxy A51 za svou cenu nenabízela nic navíc, co by konkurence neměla. Naopak nedávno představený Galaxy A52 (5G) kombinuje skvělý poměr cena/výkon, který je podpořen například hlavním 64MPx objektivem s optickou stabilizací.

  • Řada Galaxy A se celosvětově podílí na 70 procentech všech prodejů smartphonů od Samsungu. I na našem malém trhu se započtením Slovenska se loňský rok prodalo 1,2 milionů telefonů řady Galaxy A, a nejprodávanějším modelem byl s výrazným předstihem Galaxy A51. I proto byl jeho letošní nástupce, Galaxy A52, pod drobnohledem.

  • Mezi novinkami Samsungu pro letošní rok nechybí ani nástupce nejprodávanějšího loňského modelu. Model A52 existuje v běžné 4G variantě i 5G verzi a pak je tu ještě o trochu větší typ A72. Samsung se u těchto smartphonů nepodbízí cenou, ale na druhou stranu zůstávají dostupné a přináší zajímavé funkce.