Recenze Samsung Galaxy A21s

Samsung Galaxy A21s
Samsung Galaxy A21s
Samsung Galaxy A21s
Samsung Galaxy A21s

Odborné recenze

  • Samsung je ve světě smartphonů známý především vlajkovými modely z řad Galaxy S/Galaxy Note a také schopnými zástupci ze střední třídy. Poměrně dlouho však opomíjel segment levnějších telefonů, který se v posledních měsících snaží zahustit – chrlí tak jeden cenově dostupný mobil za druhým. Jak se mu povedl nový Galaxy A21s? Bude stačit na agresivní konkurenci z Číny, která segmentu cenově dostupných telefonů dlouhodobě panuje?

  • Samsung uvedl v Česku do prodeje další áčkový smartphone, Galaxy A21s. Úbytek ceny znamená, že ze specifikací postupně vypadávají některé zajímavé položky. Pokud jste však ochotni akceptovat LCD displej a čipset s opravdu základním výpočetním výkonem, můžete si pořídit čtyřfoťákový smartphone s 5 000mAh baterií za částku nepatrně převyšující pět tisíc korun.

  • Samsung dnes představil nový smartphone Galaxy A21s. Jak číselné označení napovídá, jedná se o model z nižšího výbavového stupně, avšak Samsung u něj dokazuje, že i základní model může být vybaven čtyřmi fotoaparáty a velkým displejem s tenkými rámečky a otvorem pro selfie kamerku. Aby korejský výrobce zaujal, nabízí telefon ve čtyřech atraktivních barvách (na českém trhu pouze v černé, bílé a modré) s 3D holografickou texturou na zádech.

  • Galaxy A21s nabízí velký 6,5palcový displej typu TFT s protáhlým poměrem 20:9 a cílové skupině zřejmě dostačující rozlišení HD+, tedy 1600 x 720. V horní levé části je displej prostřelen a najdeme tam přední kamerku s rozlišením 13 Mpx. Zadní foťáky má potom A21s rovnou čtyři, a sice hlavní s velmi dobrým rozlišením 48 Mpx, dále superširokoúhlý objektiv s 8 Mpx a nakonec duo snímačů pro hloubku ostrosti a makro, kdy oba mají shodně 2Mpx rozlišení.

  • Loni v červenci Samsung uvedl model A20. Aby následně v září představil vylepšený model A20s. Nyní zhruba po půl roce tu máme nástupce A21s. Ten zaujme čtyřmi fotoaparáty a velkou baterií. Displej s kapkou pro přední fotoaparát zůstal. Vylepšený model však má displej typu TFT místo SuperAMOLED u původního provedení. Oba telefony měly baterii na jednoduchý smartphone se slušnou kapacitou 4 000 mAh. Dodejme, že A20s se v Česku neprodával.