Recenze Samsung Galaxy A20e

Samsung Galaxy A20e
Samsung Galaxy A20e
Samsung Galaxy A20e
Samsung Galaxy A20e

Odborné recenze

  • Levné telefony jsou v nabídkách výrobců velmi důležité. Do tradičně přeplněné nižší střední třídy letos Samsung poslal novinku Galaxy A20e. Ta má jednak napravit reputaci po loňských nepovedených „Jéčkách“ a jednak zatopit veškeré konkurenci. Špatně na to nejde. Není přerostlá, dobře padne do ruky a nabízí vše podstatné za necelých pět tisíc korun. Jihokorejský Samsung v roce 2017 a především pak v roce 2018 nechtěně vyklidil lákavou nižší střední a střední třídu chytrých telefonů.

  • Samsung dříve své modely nižší a střední třídy zaštiťoval úspěšnou řadou Galaxy J. Od té ale zcela upustil a nahradil jí řadou Galaxy A, od které můžeme čekat zařízení ve stejných kategoriích. V dnešní recenzi se podíváme na zoubek tomu nejslabšímu členovi, a to modelu Galaxy A20e. Jelikož se jedná o opravdu levný kousek, odpovídá tomu i výbava, která je slabšího rázu.

  • Před několika měsíci Samsung ukončil řadu J, do které tradičně pařily ty nejlevnější modely výrobce. Nově už sdružuje jak levné, tak ty dražší modely řada A, kde v tuto chvíli platí, že čím nižší číslo, tím levnější model. Drobnou výjimkou je pak řada M, ze které se však v Česku prodává pouze jeden smartphone, byť o to klíčovější (viz závěr článku). Právě model A20e se řadí k těm nejlevnějším, a pokud nepočítáme výprodejové kusy, tak je to dokonce úplně nejlevnější smartphone značky.

  • Plnohodnotný Galaxy A20 by zbytečně konkuroval podobně vybavenému Galaxy A50, jedná se totiž o model s 6,4" AMOLEDem, 4 000mAh baterií. Galaxy A20e místo toho zvolil menší displej typu LCD a kapacitně menší 3 000mAh baterii, což opodstatňuje zmiňované „éčko“ v názvu. Celkově se jedná o slušný model střední třídy za dobrou cenu, který poslouží při každodenním zápřahu mírně a středně náročným uživatelům.