Slovníček (mobilní telefony)

Full HD — 1080p, soubor HDTV videorežimů s vysokým rozlišením, které jsou charakterizovány 1080 horizontálními liniemi vertikálního rozlišení a progresivním skenováním, což znamená, že obraz se vytváří postupně a není tedy prokládaný jako v případě klasického 1080i zobrazení.

IPS displej — z angl. "In-Plane Switching; technologie pro displeje z tekutých krystalů (LCD), jež řeší hlavní nedostatky a omezení TN (Twisted nematic) v struktuře LCD, včetně malého pozorovacího úhlu a nekvalitní reprodukce barev.

LCD TFT — typ displeje; zkratka TFT vychází z anglického spojení "thin film transistor"; LCD zase z "liquid crystal display".

Snapdragon — je sada systémů na čipových polovodičových produktech pro mobilní zařízení navržená a uváděná na trh společností Qualcomm Technologies Inc. Centrální procesorová jednotka Snapdragon používá ARM RISC.

Ultra HD a 4K — nová rozlišení nahrazují známý standard Full HD. Vyšší rozlišení nabízejí čtyřikrát více obrazových bodů a rovněž vyšší datové toky. Objevují se v záznamu digitálního videa i v počítačové grafice.