Recenze Huawei P40 Pro

Huawei P40 Pro
Huawei P40 Pro
Huawei P40 Pro
Huawei P40 Pro

Uživatelské recenze

Odborné recenze

  • Rok se s rokem sešel a Huawei představil nejnovějšího zástupce řady „P“. Huawei P40 Pro jde ve stopách svého předchůdce a přináší několikanásobný optický zoom, špičkový výkon nebo technologické vychytávky jako po všech stranách zaoblený displej nebo sluchátko zabudované pod displej. Jak se prostřední model z nově představené řady P40 osvědčil v podrobném testu?

  • Přes všechny nepříjemnosti, které společnost potkávají zde máme novou vlajkovou loď – telefon Huawei P40 Pro. Ten je nabitý všemi možnými technologiemi, má skvělý fotoaparát a také parádní prostředí rychlé prostředí EMUI 10. Prostě vše, co má správný telefon mít. Huawei to v současné situaci nemá vůbec jednoduché. Do nových telefonů totiž nemůže dát Google služby (GMS), které jsou pro většinu zákazníků klíčové.

  • Jestli si jako já každý rok říkáte, kam až jde design posunout, budete překvapení. Tohle je rozhodně nejkrásnější telefon, který jsem měl možnost v ruce za poslední dobu držet. Všechno je fakt dotažené do maximálního detailu a jen škoda, že v P40 Pro nejsou ty nádherný keramický záda jako u Pro Plus. Místo toho tak dostanete klasickou kombinaci kovu a skla, ovšem připravte se, že v ruce klouže extrémně a kolikrát by se ve mě krve nedořezal, když mi P40 Pro málem vyklouzla z ruky.

  • Huawei minulý týden oficiálně představil tři nové smartphony modelové řady P40. Ta byla odhalena o něco později, než bývá zvykem, za což do značné míry může odstavení čínského trhu kvůli pandemii nemoci COVID-19. Nám do redakce jako první dorazil vlajkový smartphone P40 Pro, který bude na českém trhu dostupný od 6. dubna společně se základním modelem P40. Třetí novinka, prémiový Huawei P40 Pro Plus, se u nás oficiálně prodávat nebude.

  • Zhruba po roce uvedl čínský výrobce na trh další generaci špičkových fotosmartphonů v řadě P. Huawei P40 Pro je hlavním modelem z celé nové série. P40 Pro+ má sice ještě o něco lepší fotoaparát, ale zatím není v prodeji, P40 je zase o něco kompaktnější a méně vybavený model. Ke stejné řadě se svým názvem ještě hlásí modely nižší třídy P40 Lite a P40 Lite E, ale ve skutečnosti s ní nemají nic společného.

  • Tentokrát prostřednictvím recenze přinášíme pohled na fotomobil Huawei P40 Pro. Aktuálně se jedná o zřejmě druhý nejlepší fotomobil na českém trhu. Je vybaven Leica Quad Ultra Vision fotoaparátem, který zahrnuje 50 Mpx hlavní objektiv, 12 Mpx teleobjektiv, 40 Mpx širokoúhlý objektiv a senzor hloubky ToF. I mimo fotografickou stránku se jedná o prémiový mobilní telefon. Velmi citelnou ranou je ale absence Google služeb způsobená obchodní válkou mezi USA a Čínou.

  • Huawei P40 Pro je už druhým vlajkovým telefonem čínské společnosti, který v sobě nemá služby Google Play. V tomto případě se již Huawei snažil tento problém řešit více. Stačí to však? V dnešní recenzi si povíme nejen o používání telefonu bez služeb Google, ale také o samotném přístroji, který má ambice stát se tím nejlepším fotomobilem na trhu.

  • I když to mezi USA a Čínou vře, tak Huawei se v mobilním světě snaží udržet. Jeho hlavním vlajkovým modelem je mobil Huawei P40 Pro, který nabízí krásný elegantní design, povedený 6,58palcový AMOLED displej, výborné fotoaparáty Leica, 40W rychlé nabíjení a slušný výkon. Jedná se také o model, který již nenabízí Google služby a Huawei se tyto služby snaží nahradit vlastním řešením. V době psaní recenze bylo možné mobil zakoupit na e-shopech za cenu v rozmezí 18 000-25 000 Kč.

  • Smartphone, na který jste všichni čekali, právě dorazil. Nová vlajková loď od Huawei. Mate 30 Pro byl sice fajn, ale na trhu dlouho chyběl a tak nebyl konkurenceschopný. Jeho místo v očích zákazníků nahradí Huawei P40 Pro, jenž má být jakousi výkladní skříní nového ekosystému Huawei. Jak se mu to daří? Nejen to se dozvíte v naší dnešní recenzi!